روش های کنترل بیماری گال طوقه درخت بادام

0

بیماری گال طوقه درخت بادام یکی از بیماری هایی است که باعث نابودی بسیاری از محصولات کشاورزی مخصوصاً درخت بادام در همان سنین اولیه رشد می شود. متاسفانه این بیماری باغستان های درخت بادام جوان را تهدید کرده و اگر با غفلت و عدم مدیریت باغدار همراه باشد، باعث می‌ شود تا طول عمر اقتصادی و مفید باغستان بادام کاهش چشمگیری داشته باشد.

بیماری گال طوقه درخت بادام

بیماری گال طوقه در نهال بادام در اصل به وسیله ی یک بیمارگر خاکزاد به نام باکتری Agrobacterium tumefaciense ایجاد می شود، این باکتری خاکزاد که می تواند سالیان سال بدون میزبان در خاک به صورت ساپروفیت زندگی کند منتظر ترشحات ریشه ی میزبان پس از کاشت می ماند و به محض دریافت تحریک کننده های رشد از سوی ریشه ی درختان میزبان از جمله بادام شروع به فعالیت کرده و به سمت ریشه حرکت می کند.

پس از رسیدن به ریشه از طریق زخم روی ریشه و یا روزنه های موجود در ریشه جذب سیستم آوندی گیاه شده و خود را به ناحیه ی طوقه و ساقه ی درختان میزبان رسانده و در آنجا شروع به بیماریزایی می کند.

بیماری گال طوقه درخت بادام

علائم بیماری گال طوقه بادام

نشانه­ های اولیه بیماری گیاهی گال طوقه شامل، توده ­های متورم و کرم رنگ بوده که به مرور بزرگتر و تیره می­ شوند.

این بیماری باعث تشکیل گال­ هایی در اندازه­ های متفاوت بر روی ریشه و ناحیه اطراف طوقه می­ گردد. ممکن است در بعضی مواقع این گال­ ها روی قسمت­ های پایینی تنه نیز مشاهده شوند.

درختان آلوده از رشد بازمانده، ضعیف شده و به مرور در مقابل تنش ­های محیطی، توانایی خود را از دست می ­دهند.

عوامل شدت دهنده بیماری گال طوقه درخت بادام

هر عاملی که بتواند سبب وارد کردن عامل بیماری به خاک باغ شود و در گسترش آن کمک کند می تواند به عنوان عامل شدت دهنده به خسارت بیماری در نظر گرفته شود.

خاک آلوده:

همانطور که پیش تر نیز بیان شد این بیماری خاکزاد بوده و در خاک آلوده سالیان سال باقی می ماند، در زمان احداث باغ در برخی مواقع ممکن است پس از انجام آزمایش تجزیه ی خاک با سبک یا سنگین تشخیص داده شدن خاکبه منظور اصلاح بافت خاک نیاز به آوردن خاک با بافت مورد نظر از منطقه ای دیگر باشید، در صورتی که خاک آورده شده آلوده باشد کل باغ شما درگیر این بیماری خواهد شد و خسارت شدیدی به باغداری شما در همان سالهای اول وارد خواهد کرد.

نهال آلوده:

نهال بادام آلوده یکی دیگر از راه های اصلی انتقال این بیمارگر به باغ است، در صورتی که نهال را در خاک آلوده کاشته باشند و یا از منابع تغذیه ای آلوده برای تغذیه ی نهال در نهالستان استفاده کرده باشند این خاک آلوده حتی در مورد یک نهال می تواند کل باغ شما را طی چند سال آلوده کند، کافی است راه انتقال این بیماری با انجام عملیات باغبانی غیر اصولی و غیر بهداشتی هموار باشد.

کود دامی نپوسیده یا کمپوست آلوده:

این باکتری یک باکتری بسیار مقاوم است و چنانچه برای تقویت باغ خود قبل از کاشت نهال و پس از آن از کود دامی کاملا نپوسیده استفاه کنید بیمارگر می تواند در کود حضور داشته باشد و با یک بار استفاده از چنین کودی کل باغ را درگیر کنید.

این قضیه در مورد کپوستی که از مواد گیاهی مانند برگ گیاهان نیز تهیه می شود صدق می کند، در مورد کمپوست به دلیل اینکه از اجزای گیاهی استفاده می شود حتی این موضوع ریسک بالاتری دارد.

باکتری عامل بیماری چنانچه به مدت زمان مشخص در دمای بسیار بالا قرار نگیرد از بین نخواهد رفت و از این رو پوسانیدن صحص کود دامی و یا کمپوست به طوریکه دمای بالا به مدت طولانی در مرکز توده ی کود انبار شده فراهم شود شرط بسیار مهم در سالم بودن این نوع کودهای آلی است.

ایجاد زخم:

هر عاملی که سبب ایجاد زخم در ریشه ی درخت بادام شود سبب جذب باکتری بیمارگر به درختان می شود، این جذب می تواند به وسیله ی مواد بیوشیمیایی که از محل زخم ترشح می شود انجام شود، معروفترین ماده ی بیوشیمایی که از محل زخم ریشه ترشح می شود ماده ای به نام استوسرینگون است که برای باکتری ایجاد کننده ی گال بسیار جذاب است.

باکتری که در خاک خفته باشد به محض کاشت نهالی که ریشه ی آن صدمه دیده باشد به سرعت فعال شده و به سمت ریشه از طریق رطوبت خاک حرکت می کند و از محل همان زخم وارد گیاه می شود.

عواملی که سبب ایجاد زخم می شوند از قرار زیر هستند:
  • انتقال نهال به چاله: خرید نهال بادام به صورت گلدانی و یا ریشه لخت سبب می شود که در زمان انتقال به چاله در بیشتر موارد ریشه ها صدمه ببینند، هر چقدر شما دقت به خرج دهید باز هم ریشه های مویی و بسیار ظریف شکسته می شوند.
  • خسارت آفات: آفاتی که به ریشه ی درخت بادام خسارت می زنند مانند کرم سفید ریشه می توانند سبب آزاد سازی واد محرکو جذب باکتری بیمارگر به ریشه درخت شوند.
  • خسارت بیمارگرها: خسارت بیمارگرهایی که به ناحیه ی طوقه و ریشه حمله می کنند مانند قارچ آرمیلاریا، شبه قارچ فایتوفتورا و یا نماتد های بیمارگر به ویژه نماتدهای ایجاد کننده ی زخم می تونند به آزاد سازی محرک استوسرینگون و جذب باکتری به ریشه درخت شوند.
  • خسارت مکانیکی: در زمان آبیاری و یا کود دهی به درختان و یا خاکورزی در فصول مختلف سال با وارد شدن ضربه بیل و یا دیگر ابزار کشاورزی بیمارگر به سمت ریشه خسارت دیده جذب می شود، این خسارت به ریشه همچنین در زمانی که ریشه در سطوح بالایی خاک باشد با حرکت ماشین آلات سنگین کشاورزی روی خاک نیز وارد می شود، ماشین آلات سنگین با فشاری که به خاک می آورند می توانند باعث ایجاد زخم در ریشه های رویی شوندو باکتری را به درخت جذب کنند.

ضعف در درختان بادام:

ضعف در درختان بادام می تواند ژنتیکی باشد یعنی رقم خریداری شده و کاشته شده رقم حساسی باشد. یا اینکه در اثر مدیریت غیر اصولی باغ در زمینه ی آبیاری و کود دهی ایجاد شده باشد.

همانطور که می دانید علاوه بر اینکه زمینه ی ورود بیمارگر گال به درختان ضعیف و تحت تنش بیشتر فراهم است. میزان حمله ی آفات و بیمارگرهای دیگر به ریشه و طوقه ی درختان ضعیف نیز بیشتر است. همین امر می تواند سبب ایجاد زخم در ریشه و در نهایت جلب باکتری بیمارگر به ریشه شود.

هرس درختان:

برخلاف مطلبی که در بسیاری از وبسایتها به آن اشاره شده و هرس را به عنوان عامل انتشار این بیمارگر عنوان کرده اند باید بگوییم هرس درختان سالم سبب انتشار این بیماری نمی شود. چرا که این باکتری در خاک است و تنها ایجاد زخم در ریشه است که سبب جلب باکتری به درختان سالم می شود. انجام هرس در فصل بارندگی و یا هرس شاخه در مورد باکتریهایی عامل تشدید کننده ی خسارت است. که در اندامهای هوایی و شاخه ها حضور داشته باشند بنابراین سمپاشی با بردو فیکس نیز موثر نیست.

ایجاد زخم در گال:

باکتری عامل بیماری در گال حضور دارد و تا زمانی که گال زخمی نشود آزاد نمی شود. زمانی که باغداران بر اساس اطلاعات اشتباهی که دارند اقدام به بریدن گال می کنند باکتری را در خاک رها می کنند. همین امر سبب انتشار هر چه بیشتر بیمارگر در باغ می شود.

سیستم آبیاری سطحی:

در سیستمهای آبیاری سطحی که آب روی خاک جریان پیدا می کند. در صورتی که آلودگی در قسمتی از خاک باغ وجود داشته باشد به سرعت به سمت قسمتهای دیگر باغ انتشار پیدا می کند. همچنین سبب افزایش خسارت ایجاد شده در باغ می شود.

سایر مطالب:

صفر تا صد کاشت بادام درختی

مهم ترین دلایل زرد شدن برگ درخت بادام

بیماری زنگ بادام

کنترل بیماری گال طوقه درخت بادام

از آنجایی که این بیماری در ژنتیک سلولهای درخت ایجاد اختلال می کند بنابراین درختان بیمار درمان پذیر نیستند. تنها راه کنترل این بیماری جلوگیری از ابتلای درختان به این بیماری است. تمام عواملی که سبب افزایش شدت خسارت بیماری می شدند می توانند به عنوان راهی برای پیشگیری از ابتلا به کار روند.

فروش نهال بادام گواهی شده در نهالستان معتبر:

نهال بادام را تنها از مراکز معتبر فروش و نهالستانهای معتبر که برای نهال خود گواهی تاییدیه ی سلامت دریافت کرده باشند خریداری کنید.

انتقال خاک سالم و غیر کشاورزی برای اصلاح بافت خاک:

خاک غیر کشاورزی احتمال آلودگی بسیار کمتری دارد و برای اصلاح بافت خاک قبل از کاشت نهال مناسب تر است. اما برای حصول اطمینان از خاک آزمایش بگیرید.

آزمایش خاک زمین مورد نظزر برای کاشت بادام:

در صورتی که با توجه به سابقه ی کاشت در این منطقه به آلودگی گال شک دارید حتما از خاک آزمایش بگیرید. در صورت مثبت بودن نتیجه ی آزمایش خاک را قبل از کاشت ضدعفونی کنید. ضدعفونی کردن نیز بهتر است با استفاده از روش آفتابدهی انجام شود.

خرید کود دامی و کمپوست کاملا پوسیده:

کود دامی وکمپوست را تنها از مراکزی تهیه کنید که به صورت علم این کودها را تهیه می کنند.

خرید نهال مقاوم:

در زمان خرید نهال به قیمت نهال بادام توجه نکنید و تنها نهالی را خریداری کنید که مقاومت کافی در برابر بیمارگرها داشته باشد.

تقویت درختان:

بادغ بادام را پس از احداث رها نکنید. همچنین به تغذیه و آبیاری آن توجه کنید تا سبب جلب آفات خسارت زننده به طوقه و ریشه نشوید.

استفاده از سیستم آبیاری قطره ای:

با استفاده از این سیستم آبیاری اگر آلودگی در قسمتی از خاک وجود داشته باشد به راحتی به قسمتهای دیگر منتقل نمی شود.

زخمی نکردن گال:

بریدن گال و ضدعفونی کردن و سمپاشی را کنار گذاشته و تنها درخت آلوده را حذف کنید. بریدن گال تنها سبب افزایش انتشار بیمارگر در باغ می شود.

نهال نایلون پیچ و یا گونی پیچ:

خرید نهال به صورت نایلون پیچ و یا گونی پیچ مانع از زخم شدن ریشه نهال در هنگام انتقال به چاله می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما ( اینجا کلیک کنید )