تلخی کلم بروکلی به چه علت است!؟

0

مهم‌ترین دلیل تلخی کلم بروکلی زمانی است که، گیاه بروکلی در مزرعه شروع به پیچیدن (bolt) و گلدهی زودتر از موعد می‌کند.تولید گل زود هنگام در بروکلی ممکن است. دلایل مختلفی داشته باشد که در این بین شرایط محیطی و سن گیاه نقش مهم‌تری دارند.

علت تلخی کلم بروکلی

کلم بروکلی با نام علمی Brassica oleracea یکی از سبزیجات یکساله بوده که سرشار از خاصیت است. این سبزی به دلیل خواص بسیاری که دارد. در بین مردم پر طرف‌دار است.

کلم بروکلی طعمی ملایم و ترد داشته که به همین خاطر در  بسیاری از غذاها و سالادها استفاده می‌شود.

گاهی ممکن است بروکلی‌هایی را که شما از بازار تهیه کرده‌. یا خودتان پرورش داده‌اید مزه‌ای متفاوت داشته و تلخ باشند.

تلخی کلم بروکلی

شرایط کاشت بروکلی

  • دمای بالا: هنگامی که دمای خاک و هوا بالا برود ممکن است. در گیاه بروکلی گلدهی زودتر هنگام اتفاق بیفتد. که در این صورت قسمت بالایی بروکلی تلخ می‌شود. اگر در باغچه خود کلم بروکلی کاشته‌اید بهتر است. هنگامی که علائمی از پیچیدگی و گلدهی زودهنگام در گیاه شما ظاهر شد آنها را برداشت کرده. تا از تلخ شدن بروکلی جلوگیری کنید.

در صورتی که دمای خاک بیشتر از ۸۰ درجه فارنهایت (۲۷ درجه سانتی گراد) باشد عارضه تلخی ممکن است اتفاق بیفتد.

  • تنش آبی: در شرایط تنش آبی به ویژه زمان‌هایی که شرایط خشکی برای گیاه پیش می‌آید. و بروکلی‌ها با کمبود شدید آب مواجه می‌گردند. در این صورت ممکن است. بروکلی‌ها تلخ شوند. بهترین راهکار برای رفع این مشکل تنظیم برنامه آبیاری دقیق است. تا از وارد شدن تنش آبی به گیاه جلوگیری کنید.

کودهای مورد نیاز کلم بروکلی

کمبود برخی مواد غذایی روی کیفیت کلم بروکلی ممکن است تاثیر گذار باشد و موجب تغییر در طعم نهایی محصول شود.

از این عناصر می‌توان به عنصر نیتروژن اشاره کرد که کمبود آن سبب بروز عارضه تلخی در بروکلی‌ها می‌گردد. برای رفع این مشکل بهتر است در زمان رشد گیاه از عناصر تامین کننده ازت مانند کودهای NPK 20-20-20 استفاده کنید.

شما می توانید انواع بذر کلم بروکلی را از فروشگاه های اینترنتی شاپ ثمر و آفتاب خریداری کنید.

چگونه تلخی کلم بروکلی را بگیریم؟

گاهی شما کلم بروکلی را خریده‌اید و متوجه می‌شوید که طعم آن تلخ بوده در این شرایط یکی از راهکارهای موثر برای از بین بردن مزه‌ی تلخ کلم بروکلی این است که، بروکلی تلخ شده را در آب نمک قرار دهید و اجازه دهید اسیدهایی که موجب ایجاد مزه تلخی شده‌اند از  کلم خارج شوند.

در روش دیگر می‌توانید بروکلی را با آب بپزید (بخار پز نه!!!) تا تلخی موجود در بروکلی از آن خارج شده و در نهایت آب را دور بریزید و بروکلی را به صورت دلخواه پخته و مصرف نمایید.

یا می‌توانید از سس‌های مختلف برخی از مرکبات مانند لیمو یا نارنج برای ایجاد طعم بهتر و رفع طعم تلخ بروکلی‌ها استفاده کنید.

سایر مطالب :

کوددهی کلم و رعایت اصول آن

بیماری زردشدن بوته کلم یا پژمردگی فوزاریومی sq

مضرات کلم بروکلی تلخ

تلخ شدن بروکلی به دنبال تولید برخی مواد درون آن اتفاق می‌افتد، اما این بدان معنا نیست که کلم بروکلی تلخ را نمی‌توانید استفاده کنید و یا سمی است.

در واقع تلخی بروکلی یک عارضه جانبی بوده که هیچگونه ضرری برای انسان نداشه و فقط مزه آن تغییر می‌کند.

همانطور که گفته شد یک سری از مواد تولید شده در بروکلی موجب تلخی آن شده که این ترکیبات طبیعی بوده، به طوری که این ترکیبات در برخی از گیاهان موجود در باغچه از حمله آفات و خسارت به آن گیاهان جلوگیری می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما ( اینجا کلیک کنید )