آشنایی با انواع ابزار هرس درختان

0

ابزار هرس درختان در دو نوع موتوری و دستی تقسیم بندی می شود. انواع ابزار های دستی مورد نیاز برای هرس درختان و گیاهان عبارتند از: قیچی باغبانی، چاقوی باغبانی، قیچی هرس، اره‌ باغبانی و قیچی شمشاد‌زن هستند.

ابزار هرس درختان

ابزار هرس درختان که برای هرس درختان و درختچه ها استفاده میشوند در دو نوع موتوری و دستی قابل تقسیم هستند.ابزراهای دستی باغبانی مورد نیاز برای هرس عبارتند از: قیچی باغبانی، قیچی هرس، چاقوی باغبانی، اره‌ باغبانی و قیچی شمشاد‌زن .

ابزار هرس درختان

انواع ابزار هرس درختان

   قیچی هرس

قیچی هرس همانگونه که از نامش بر می آید برای قطع کردن و هرس شاخه های درختانی که امکان قطع آنها با قیچی های معمولی باغبانی وجود ندارد بکار برده میشود. دسته بلند این نوع قیچی به دو دلیل میباشند: 
1.    افزایش نیروی برش در لبه های برنده 
2.    امکان هرس شاخه هایی که دسترسی به آنها مشکل است.

      قیچی باغبانی

قیچی باغبانی یکی از ابزارهای روزمره باغداری و کشاورزی است. این ابزار کاربردهای گسترده ای در زمینه باغبانی شامل قطع ساقه های میوه، هرس گلها و درختان دارد. از دو دسته، تیغه های برشی تیز و مکانیزم فنر تشکیل شده است.

فنر به منظور بازگشت اهرم ها به حالت باز میباشد و یکی از نکات اساسی در زمینه نرمی کار با قیچی است. سفت بودن بیش از حد این فنر منجر به سختی کار با آن میشود. همچنین ضامنی روی قیچی وجود دارد که وظیفه آن بسته نگه داشتن قیچی در هنگام عدم کار است.

ابزار هرس درختان

چاقوی باغبانی

چاقوی باغبانی یکی از ابزارهای مهم در حوزه باغبانی است. از جمله کاربردهای آن بریدن شاخه های نازک، علف های هرز و نوع تخصصی تر آن که بعنوان چاقوی پیوند شناخته میشود برای پیوند زدن استفاده میشود.

     قیچی شاخه زن و شمشاد زن

این قیچی در انواع فرم مختلف برای کوتاه کردن چمن(در مقیاس کوچک) و بخصوص همانطور که از نامش پیداست برای کوتاه و مرتب کردن شمشاد است. در دو فرم دو لبه و سه لبه در بازار یافت میشود.

به علت دسته های بلند نیاز به قدرت زیادی ندارد. هر چقدر دسته ها بلندتر باشند نیاز به فشار کمتر خواهد بود. لبه های برش بلند و نیز صرفا برای نفوذ به لایه های متراکم شمشاد و افزایش میزان برش است.

ابزار هرس درختان

  اره‌ باغبانی

اره ابزاری است که برای بریدن و قطع کردن شاخه های بسیار ضخیم که قطر آنها بیش از لبه های قیچی است کاربرد دارد. البته هر چه که باشد برای بریدن و دو نیم کردن شاخه های خشک و بسیاری از کارهای دیگر به اره نیاز خواهید داشت.

طول اره نباید بیش از حد بلند باشد. شکل اره نیز برای کاربری های مختلف متفاوت است. هر قدر دسته بلند و طول خود اره کوتاه باشد کاربرد بیشتری دارد .

سایر مطالب:

مراحل هرس کردن درخت گیلاس

روش های هرس و تکثیر درخت لیمو ترش

علف زن

علف زن ابزاری موتوری است که محرکه آن از طریق برق یا موتور دوزمانه تامین میشود. کاربرد این ابزار برای هرس کردن علف ها و همچنین چمن است.

ابزار هرس درختان

شاخصه مهم در زمان خرید ابزار هرس درختان

۱.     میزان مساحت سطح مورد نظر
۲.      میزان کارایی دستگاه
۳.     سهولت تعمیرات و تامین قطعات یدکی
۴.    قیمت
۵.    میزان انتشار صدای دستگاه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما ( اینجا کلیک کنید )