کمپوست قارچ دکمه ای

112

کمپوست از کاه و کلش گندم، آب، کود مرغی و سنگ گچ تشکیل شده است. ابتدا کاه و کلش در آب خیسانده می شود.کود مرغی با سنگ گچ مخلوط می شود و اجزا به داخل میکسر (دستگاه مخلوط کن) هدایت می شوند، مخلوط به توده های بزرگ کمپوست تبدیل می شود.

یک واکنش شیمیایی که همان تخمیر هوازی است، در تولید آن رخ می دهد. از آنجایی که دما افزایش می یابد، این ترکیب باید به طور مکرر زیرورو و آبیاری شود و این کار خیلی ضروری است زیرا دما می تواند تا بالای ۸۰ درجه هم برسد (خیلی داغ).

وقتی ترکیبات لازم  آماده شد، در ردیف هایی برای پاستوریزه شدن آماده می شود، بعد از ۱۲ روز، کاه و کلش نرم تر شده و به رنگ قهوه ای شکلاتی تغییر رنگ می دهد.

مطالب مرتبط:
کمپوست، ثروتی پنهان در دل گیاه جادویی نیشکر
مناسب ترین مقدار و زمان مصرف ورمی کمپوست در مزارع و باغات
کرم ورمی کمپوست و نحوه تکثیرآن

کمپوست به چندین تونل مخصوص جهت تیمار گرمایی منظور همان پاستوریزه کردن انتقال داده می شود، تیمار گرمایی (پاستوریزه کردن) حشرات و باکتری های ناخواسته را حذف می کند، هوای کنترل شده ای که برای گرم کردن و خنک نمودن آن استفاده می شود آن را استریل می کند.

در نهایت کمپوست آماده است که با میسیلیوم (اسپان) مخلوط شود، بذرهایی که شامل میسیلیوم هست با آن مخلوط می شود و این شروع رشد در کمپوست خواهد بود و پایه های قارچ شکل می گیرد. در آخر هم  به صورت بلوک و یا بار فله ای از مزرعه خارج می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.