همکاری وزارت دفاع با جهاد کشاورزی برای فرآوری زعفران

امید گیلان پور معاون توسعه صنایع تبدیلی وزارت جهاد کشاورزی امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دولت به همکاری با وزارت دفاع برای فرآوری زعفران اشاره کرد و گفت: برای فرآوری زعفران و برخی دیگر از محصولات کشاورزی همکاری مشترکی با وزارت دفاع داریم تا بتوانیم برمیزان صادرات فرآورده های کشاورزی بیفزائیم. وی افزود مهم ترین مشکل بخش کشاورزی کمبود ورود سرمایه است اظهار کرد: کشاورزی ریسک بالایی دارد و برای حمایت از این بخش لازم است که مورد حمایتهای دولت ها قرار گیرد تا با کاهش ریسک، سرمایه گذاران به این بخش ورود کنند.

وی درادامه گفت: محصولات تولید و فرآوری شده ایرات ازاستاندارد های داخلی برخو دار هستند اما در مواردی که امکان صادرات محصولات آنها به دیگر کشور وجود ندارد دلیل آن عدم رعایت استاندارد های آن کشورهاست که در صورت انعقاد تفاهم نامه با دیگر کشورها مشکلی برای صادرات وجود ندارد.

برنامه ای برای واردات میوه از ونزوئلا نداریم

معاون وزیر جهاد کشاورزی در ارتباط با واردات میوه های انبه و آناناس از ونزوئلا اظهار داشت: همانطور که ما به این کشور محصولاتی صادر میکنیم آنها نیز این انتظار را دارند که بتوانند محصولات خود را به کشور ما صادر کنند اما ما برنامه ای برای واردات میوه از این کشور نداریم.

‌وی در ارتباط با سامانه بازارگاه نهاده های دامی گفت: این سامانه برای شرایطی ایجاد شده است که با محدودیت عرضه نهاده های دامی و طیور در کشور مواجه هستیم در غیر این صورت فرآیند هود بازار خود میتوانست به صورت هوشمند تری عمل کند.

وی تصریح کرد: برای توزیع نهاده های دامی محدود در کشور از سامانه بازرگانه کمک گرفته شده است و در شرایطی که با کمبود نهاده ها مواجه هستیم بازارگاه نمی تواند معجزه کند.

گیلان پور گفت: مشکلاتی در سامانه بازارگاه نهاده های دامی وحود داشت که با اصلاحات انجام شده از هفته آینده سامانه اصلاح شده بازارگاه مورد استفاده قرار میگیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.