رکورد عظیم ترین برداشت گندم در روسیه

مرکز تحقیقات «روس آگروترانس» روسیه اعلام کرد این کشور توانایی ۱۲۷.۵ میلیون تن در برداشت گندم و غلات را در سال جاری میلادی دارد که یکی از بزرگترین برداشت های روسیه است.برداشت گندم روسیه در سال جاری میلادی احتمالاً ۸۱ میلیون تن خواهد بود.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرد انتظار می رود تولید غلات در روسیه در سال جاری میلادی به بالاترین حد برسد و این کشور 78 میلیون تن گندم تولید کند.

 وزارت کشاورزی آمریکا پیش‌بینی خود در ماه جولای را 1.5 میلیون تن افزایش داد و اعلام کرد صادرات گندم روسیه 1.5 میلیون تن دیگر در سال جاری میلادی افزایش می یابد و به 37.5 میلیون تن می رسد.

در همین حین، پیش‌بینی این وزارتخانه از تولید گندم جهان 3.5 میلیون تن در فصل برداشت 2021-2020 کاهش یافته است.

 تحلیلگران روسیه انتظار دارند برداشت گندم این کشور حداقل 3 میلیون تن افزایش یابد. طبق گفته ایگور پاونسکی، مدیرعامل مرکز تحقیقات «روس آگروترانس»، شرکت عمده حمل و نقل غله و محصولات کشاورزی روسیه، این کشور توانایی برداشت 127.5 میلیون تن غلات را در سال جاری میلادی دارد که یکی از بزرگترین برداشت های روسیه است. رکورد برداشت غلات روسیه 135.5 میلیون تن است که در 2017 به آن رسید. برداشت گندم روسیه در سال جاری میلادی احتمالاً 81 میلیون تن خواهد بود. 86 میلیون تن گندم در 2017 در این کشور برداشت شد.

بیشتر بخوانید
افزایش قیمت گندم در بازارهای جهانی
پیشنهاد قیمت ۴۵۰۰ تومانی برای خرید تضمینی گندم در سال زراعی آینده

پاونسکی با اشاره به رکورد برداشت در روسیه مرکزی و منطقه ولگا گفت:« وزارت کشاورزی آمریکا به طور واضح برداشت ما را بسیار پایین در نظر گرفته است». وی اشاره کرد 29.4 میلیون هکتار زمین در سال جاری برای کشت گندم استفاده شده است. طبق گزارش روس استات، اداره آمار روسیه، این رقم 1.3 میلیون هکتار بیشتر از زمین هایی است که در 2019 به  گندم اختصاص داده شده بود.

 وزارت کشاورزی روسیه اعلام کرد از دوازدهم ماه اوت، غلات از 48 درصد از زمین ها برداشته شده که بیش از همین زمان در سال گذشته است. این وزارتخانه پیش بینی خود از برداشت غلات در روسیه را تغییری نداده و همان 122.5 میلیون تن اعلام کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.