مشکلی در تامین کود اوره کشاورزی وجود ندارد/سیستم توزیع اختلال دارد

احمد مهدوی ابهری، رئیس انجمن کارفرمایان پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اظهارات مطرح شده پیرامون کمبود تامین کود اوره کشاورزان گفت: هیچ کمبودی در تولید و تخصیص سهمیه کود اوره بخش کشاورزی وجود ندارد و سهمیه مصوب، ماهانه در اختیار شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قرار می‌گیرد و مشکلی در این زمینه نداریم.

احمد مهدوی ابهری، رئیس انجمن کارفرمایان پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اظهارات مطرح شده پیرامون کمبود تامین کود اوره کشاورزان گفت: هیچ کمبودی در تولید و تخصیص سهمیه کود اوره بخش کشاورزی وجود ندارد و سهمیه مصوب، ماهانه در اختیار شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قرار می‌گیرد و مشکلی در این زمینه نداریم.

وی افزود: طبق مصوبه باید برای سال ٩٩، ٢ میلیون و ٢٠٠ هزار تن کود اوره را جهت توزیع در اختیار شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قرار دهیم. از ابتدای سال جاری تاکنون تمامی سهمیه ماهانه کود اوره را جهت توزیع در اختیار این شرکت قرار دادیم و هیچ عقب افتادگی در تخصیص سهمیه این شرکت نداشته ایم.

این مقام مسؤول با اشاره به تولید ٦ میلیون تنی کود اوره در کشور، اظهار داشت: سهم تعیین شده برای تأمین نیاز کشاورزان داخلی را بدون تأخیر در اختیارشان قرار می‌دهیم و مازاد بر آن را صادر می‌کنیم.

مهدوی ابهری ادامه داد: البته با وجود تامین کود اوره ، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی برای تحویل گرفتن بخشی از سهمیه خود هنوز مراجعه نکرده است اما در صورت مراجعه، مشکلی در تحویل وجود ندارد.

وی ادامه داد: اگر مشکلی وجود دارد، ناشی از سیستم توزیع است و به همین دلیل شاهد افزایش قیمت هستیم؛ این در حالی است که دولت به این بخش یارانه می‌دهد.

اخیراً مشاور نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر از کمبود کود مورد نیاز کشاورزان خبر داد و گفت: این مساله کشاورزان را با مشکلات زیادی مواجه کرده است. 

پ . ن: البته مشکل تامین کود اوره از آن دسته مشکلاتی است که هر ساله و به صورت تکراری اتفاق می افتد و اهمیت آن از این جنبه است که در میزان تولید محصولات کشاورزی بخصوص غلات آن هم در این فصل که به سمت شروع کشت می رویم اهمیت پیدا میکند و متاسفانه بدلایل مختلف از جمله ضعف شدید در سامانه های اختصاص سهمیه معضل فراگیر و غم انگیز هر ساله است .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.