توسعه زراعت چوب با آب‌های نامتعارف

7

 جواد میرعرب رضی مجری زراعت چوب کشور در نشست مشترک سازمان جنگل‌ها، مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع و سازمان آب و فاضلاب کشور با موضوع راهکارهای استفاده از آب‌های نامتعارف برای توسعه این کار که در محل سازمان جنگل‌ها برگزار شد، گفت: در سنوات گذشته با توجه به عوامل مختلف از جمله قیمت محصولات چوبی و برداشت چوب از عرصه‌های جنگلی به نحو شایسته ای به این طرح پرداخته نشده است.

وی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و همچنین ممنوعیت برداشت چوب از جنگل‌های شمال، توسعه این کار یکی از اولویت‌های سازمان جنگل‌ها و مراتع است که در سال جاری نیز به عنوان یکی از محورهای جهش تولید در نظر گرفته شده است.

مطالب مرتبط:
پرورش و کاشت درخت پالونیا، درختی پولساز و سریع الرشد

این مسئول اذعان داشت: بر اساس برنامه‌ریزی های انجام شده، تا سال ۱۴۰۸ مقرر است به میزان ۳۱۵ هزار هکتار زراعت چوب توسعه یابد که برای دستیابی به این هدف باید به طور متوسط سالانه ۳۰ هزار هکتار زراعت چوب افزایش یابد.

مجری زراعت چوب کشور با بیان اینکه طرحی در شورای اقتصاد برای استفاده از آب‌های نامتعارف در حال تصویب است، افزود: با توجه به منابع آبی محدود در کشور در صدد استفاده از آب‌های نامتعارف (پساب) برای توسعه این کار هستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.