افزایش قیمت خرید تضمینی کلزا به ۲۳ هزار تومان

0

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان و به نقل از روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان، ولی اله زمانی با اشاره به افزایش ۸ هزار تومانی قیمت خرید تضمینی کلزا در سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: مبلغ ۷۹ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال از بهای خرید تضمینی دانه‌های روغنی کلزا در سال گذشت به کشاورزان استان زنجان پرداخت شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان افزود: سال گذشته ۸ مرکز خرید تضمینی دانه‌های روغنی کلزا و گلرنگ در شهرستان‌های ماهنشان، ابهر، خرمدره، طارم هرکدام یک مرکز و در خدابنده و زنجان نیز هر کدام دو مرکز خرید این محصول از کشاورزان انجام می شد.

وی با اشاره به اینکه محموله‌های کلزا تحویلی کشاورزان در سال گذشته کاهش داشته بود، اظهار کرد: ۱۱۴ محموله دانه‌های روغنی کلزا از ۸۲ کشاورز خریداری و ذخیره شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان ادامه داد: با هدف تشویق کشاورزان به کشت محصولات اساسی، قیمت خرید تضمینی کلزا به ۲۳ هزار تومان برای هر کیلوگرم افزایش داده شده بود.

لازم به توضیح است سالانه دانه های روغنی کلزا تولید شده توسط غله و خدمات بازرگانی استان زنجان به صورت تضمینی و با نرخ دولتی خریداری و به کارخانه‌های روغنی کشی ارسال می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما ( اینجا کلیک کنید )