سختی آب و عناصر ایجاد کننده آن

0

سختی آب که معمولا، قابلیت آب در فعل و انفعال با صابون را تداعی میکند، به مجموعه املاح کلسیم و منیزیم ‏موجود در آب که بر حسب میلی گرم در لیتر کربنات کلسیم بیان می شود اطلاق میگردد.
صابون عمدتا توسط کلسیم و منیزیم قابل ترسیب است، ولی به غیر از آنها فلزات دیگری نظیر آلومینیوم ، آهن ، ‏منگنز ، استرانسیم و روی نیز در ایجاد سختی آب شرکت می‌کنند، ولی از این نظر که دو عنصر اولی در مقادیر ‏زیاد در آبهای طبیعی وجود دارند.

لذا سختی آب بطور عمده بر اساس این دو سنجیده می‌شود. ولی با وجود این ، ‏اگر مقادیر فلزات دیگر قابل توجه باشد، باید آنها را نیز محسوب داشت‏‎.‎


محاسبه سختی آب‏

مقدار سختی آب ، برحسب اکی‌والانهای کربنات کلسیم آنها محاسبه و بیان می‌شود‎.‎

سختی آب


اهمیت سختی آب‏

مقدار سختی آب ، علاوه بر اینکه در آبهای صنعتی اهمیت وافر دارد، از نظر بهداشت عمومی نیز اهمیت خاصی ‏دارد.

کلسیم که یکی از عوامل مهم آن است، در رشد استخوان و حفظ تعادل بدن دخالت داشته، ولی به همان ‏اندازه ، سولفات کلسیم به علت کمی قابلیت هضم ، ناراحتیهایی در دستگاه هاضمه بوجود می‌آورد‎.‎


گاهی توصیه می‌شود که جهت تامین بهداشت و سلامت مصرف کنندگان ، آهک به آب آشامیدنی افزوده شود. ‏بعضی دانشمندان معتقدند، بهتر است کلسیم و منیزیم لازم بدن توسط غذا تامین شود و حتی‌الامکان از آبهای سبک ‏برای شرب استفاده شود.

باید توجه داشت که بدن نسبت به سنگینی موجود در آب مورد مصرف خود حساسیت ‏دارد، چنانچه این نوشیدنی تغییر یابد، ممکن است در دستگاه گوارش ایجاد اخلال نماید و این موضوع را به ‏اصطلاح آب به آب شدن می‌گویند‎.‎


انواع سختی آب

یکی از مهم ترین نکاتی که لازم است درباره سختی آب مد نظر قرار گیرد، تفاوت زیاد در نوع مواد معدنی و نمک های حل شده در آب ها می باشد. در نتیجه می توان در حالت کلی سه نوع را معرفی نمود که تفاوت های زیادی با هم دارند.

این دسته بندی شامل موارد زیر می باشد:

سختی موقت (سختی کربناتی)

سختی موقت یا temporary hardner به نوعی از سختی آب گفته میشود که مقدار بی کربنات کلسیم و منیزیم و آهن در آن بیش از حد مجاز است.

یکی از مهم ترین ویژگی های این نوع سختی، قابلیت حذف آن با حرارت دهی و جوشاندن می باشد. علاوه براین، می توان ph آب را کاهش داد تا اثر این نمک های کربناتی حذف گردد.

سختی دائم  (سختی بی کربناتی)

سختی دائم (Noncarbonate Hardner) از وجود بیش از حد نمک سولفات، نیترات و کلرید کلسیم، منیزیم و آهن و غیره بوجود می آید. این نوع را به این خاطر دائم می گویند که، افزایش دمای آب و جوشاندن آن منجر به ته نشین شدن نمک های غیرکربناتی نخواهد شد و حذف آنها نیاز به تجهیزات متعدد دارد.

شما می توانید برای خرید دستگاه سختی سنج یا PH سنجج آب از طریق فروشگاه اینترنتی شاپ ثمر اقدام نمایید.


‎ ‎تاثیر قلیائیت در سختی آب‏

اگر قلیائیت کل آب ، مساوی یا بیشتر از سختی کل باشد، تمام آن به صورت سختی کربناتی خواهد بود. در ‏صورتی که که قلیائیت کل ، کمتر از سختی باشد، سختی کربناتی آب معادل قلیائیت بوده و سختی دائم ، اختلاف ‏بین سختی کل و قلیائیت است‏‎.‎

سایر مطالب:

دبی در سیستم های آبیاری

استخرهای ذخیره آب کشاورزی و معرفی انواع آن ها


واحدهای بکار رفته در سختی آب‏

در صورتی که مقادیر کاتیونهای مختلف برحسب میلی گرم بر لیتر‎ (ppm) ‎در دست باشد، معمولا جهت سهولت ، ‏به کمک فاکتورهایی که از تقسیم وزن مولکولی کربنات کلسیم به وزن اتمی هر یک از عناصر بدست آمده ، کلیه ‏این مقادیر برحسب کربنات کلسیم محاسبه و بیان می‌گردد.

سختی میزان آب ، معمولا بر حسب‏‎ ppm ‎یعنی‎ mg/lit ‎بیان ‏می‌شود. علاوه بر این ، واحدهای آلمانی ، انگلیسی ، فرانسوی ، آمریکایی را نیز در بیان آن بکار می‌برند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما ( اینجا کلیک کنید )