بیماری کپک خاکستری پیاز

0

بیماری کپک خاکستری پیاز در تمام مناطق دنیا وجود دارد و مخصوصا در انبار خسارت شدیدی به پیاز وارد می‌آورد. غالبا در فصل بهار اگر هوا گرم و مرطوب باشد، بوته‌های پیاز و سیر در مزرعه از ناحیه طوقه پوسیدگی پیدا کرده و پس از چند روز زرد شده و از بین می‌روند.

بیماری کپک خاکستری پیاز

 بیماری خاکستری پیاز ابتدا توسط Sorauer در آلمان تشریح شده و در ایران منوچهری و شیرزادی وجود آن را در سال ۱۳۳۸ از کرج گزارش کرده‌اند.

این بیماری یکی از خطرناک‌ترین بیماریهای پیاز می‌باشد که در اکثر نقاط جهان ، چه در مزرعه و یا در موقع برداشت و حمل و نقل ، و چه در انبار به پیاز و سیر حمله کرده و خسارت می‌رساند.

ارقام مختلف پیاز سفید در مقابل این بیماری حساسیت زیادی داشته و بخصوص در انبار خسارت زیادی به آن وارد می‌شود. ولی ارقام زرد کمتر از ارقام سفید ، و پیازهای قرمز بندرت از این بیماری خسارت می‌بینند.

بیماری کپک خاکستری پیاز


غالبا اتفاق می‌افتد که یک هفته پس از حمل پیاز به انبار ، آلودگی شروع و صد در صد آنها با ایجاد بویی نامطبوع پوسیده می‌شوند. این بیماری در تمام مناطق دنیا وجود دارد و مخصوصا در انبار خسارت شدیدی به پیاز وارد می‌آورد.

غالبا در فصل بهار اگر هوا گرم و مرطوب باشد، بوته‌های پیاز و سیر در مزرعه از ناحیه طوقه پوسیدگی پیدا کرده و پس از چند روز زرد شده و از بین می‌روند.

شما میتوانید برای استعلام قیمت و سفارش انواع بذر پیاز از طریق فروشگاه های اینترنتی شاپ ثمر و آفتاب اقدام نمایید.

عامل بیماری بیماری کپک خاکستری پیاز

قارچ عامل بیماری به نام Botrytis alliimunn دارای رشته‌های میسلیومی دیواره‌دار قطور استوانه‌ای شکل می‌باشد. کنیدیفرها خوشه‌ای شکل و شاخه‌شاخه و به رنگ زیتونی هستند.

کنیدی‌ها تک حجره‌ای بوده و دارای غشاء نازک و ظریفی می‌باشند و اندازه آنها ۱۶ – ۶ میکرومتر است. عامل بیماری در مرحله جنسی آسکوسپور درون آسک در آپوتسیوم روی اسکلروتیوم تولید می‌نماید. 

سایر مطالب:

بیماری سوختگی بوتریتیسی پیاز

عارضه دوقلو شدن غده پیاز و بررسی عوامل موثر در ایجاد آن

علائم بیماری

شروع بیماری پوسیدگی پیاز بیشتر از ناحیه طوقه است و به‌ندرت در سایر قسمت‌های پیاز دیده می‌شود. به‌جز قسمتی از پیاز که قبلاً زخمی شده باشد که در این صورت قارچ از محل زخم وارد شده و باعث آلودگی می‌شود.

غالباً در فصل بهار اگر هوا گرم و مرطوب باشد، بوته‌های پیاز و سیر در مزرعه از ناحیه طوقه پوسیدگی پیدا کرده و پس از چند روز زرد شده و از بین می‌روند.

  • پوسیدگی عمیق قهوه‌ای با کپک خاکستری از علائم پوسیدگی گردن پیاز است.
  • نرمی فلس‌های خارجی در محل ایجاد زخم یا گردن پیاز که این حالت لهیدگی و پوسیدگی نرم به سایر فلس‌ها نیز سرایت می‌کند.
  • گونه B. squamosa تولید سوختگی بسیار شدید در برگ می‌کند و گیاه را از بین می‌برد.
  • در گونه B. Cinerea تنها نقاط ریز قهوه‌ای روی برگ ایجاد می‌شود.
  • B. allii عمدتاً به غده حمله می‌کند و به‌عنوان پاتوژن برگی زیاد مطرح نیست، اما گاهی به برگ‌های زخمی حمله کرده و موجب تولید لکه‌های ریز می‌شود که این وضعیت بسیار کم اتفاق می‌افتد.
  • پیازهای آلوده بوی نامطبوعی ایجاد می‌کنند.
  • توده قارچ به درون سوخ (پیاز) نفوذ کرده و باعث نرم و آبکی شدن درون آن می‌گردد.

مبارزه و کنترل بیماری کپک خاکستری پیاز

-پیازهای سفید رنگ که بافت آبدار دارند در مقابل بیماری حساس‌تر از پیازهای قرمز و زرد می‌باشد.


-مبارزه فیزیکی بهترین راه جلوگیری از بیماری است. بدین منظور باید پیازها را پس از برداشت و قبل از انبار نمودن آنها را تا مدتی در محل خشک نگهداری نمود تا مقداری از رطوبت سطحی آن گرفته شود.

-در نقاطی که به علت وجود شرایط مناسب بیماری همه ساله بروز می‌کند. از کشت پیاز سفید که به این بیماری حساس می‌باشد خودداری شده بجای آن پیاز قرمز بکارند.

-دقت شود که پس از برداشت و قبل از خشک نمودن پیازها نباید برگ ها را قطع نمود. در غیر اینصورت به علت زخمی شدن پیاز راه نفوذ مناسبی برای ورود قارچ به داخل پیاز بوجود می‌آید.

ولی اگر پیازها را پس از برداشت به مدت ۲ تا ۳ هفته در محل خشکی پهن کنند، خود به خود پس از مدتی برگها در اثر خشک شدن و چروک خوردن بدون آنکه زخمی بوجود آید می‌افتند. سپس این نوع پیازها را به انبار منتقل می‌کنند.

انباری که برای نگهداری پیاز مورد استفاده قرار می‌گیرد بایستی خنک (حدود ۴ درجه سانتیگراد) و خشک باشد، بایستی قبل از قرار دادن پیازها در آنجا آن را ضدعفونی نمود. بدین منظور می‌توان به ازاء هر متر مکعب انبار ، مقدار ۲۰ سی‌سی فرمالین تجارتی مصرف نمود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما ( اینجا کلیک کنید )