چگونگی استفاده از سم قارچ کش اینفینیتو

0

سم قارچ کش اینفینیتو (Infinito) سمی با اثرات سیستمیک و حاوی دو ترکیب  فلوپیکولید و پروپاموکارب است. این سم با ممانعت از جوانه زنی اسپور و رشد میسلیوم به کنترل بیماری قارچی سفیدک داخلی کمک می کند و همچنین مانع ایجاد مقاومت می شود.

سم قارچ کش اینفینیتو

این سم به دلیل خاصیت عبور از برگ ها یکی از بهترین کنترل کننده قارچ های  فیتوفترا سیب زمینی و سفیدک در سبزیجات است و می تواند از جوانه های تازه روئیده محافظت می کند. این قارچ کش به محض سمپاشی در بافت های گیاهی نفوذ کرده و اثرات خود را اعمال می کند.

اینفینیتو یک سم بسیار قوی و ترکیبی برای تمام مراحل بیماریهای قارچی است و ویژگی تماسی منحصر بفرد و دوام بالایی روی سطح برگ دارد. در ادامه مقاله در نشریه جهان شیمی فیزیک توضیحات بیشتری در رابطه با این سم ارائه می شود.

کاربرد سم قارچ کش اینفینیتو

قارچ کش ها جزء سموم دفع آفاتی هستند که برای کنترل قارچ های انگلی استفاده می شوند. این میکروارگانیسم ها باعث خسارت اقتصادی به گیاهان زراعی یا گیاهان زینتی می شود و حتی می توانند سلامت حیوانات اهلی یا انسان را به خطر بیاندازند.

این سموم می توانند به صورت سیستمیک یا موضعی روی گیاهان اثر کنند و به صورت محلول پاشی برای ریشه کن کردن بیماری های موجود یا محافظت در برابر بیماری های احتمالی عمل می کنند.

سم اینفینیتو بر روی تمامی مراحل سفیدک دروغی دارای خاصیت پیشگیری و معالجه کنندگی است. از دیگر مصارف این سم دوام طولانی آن برای کنترل قارچ  های بیماریزا است و در عین حال می تواند محرک رشد مجدد در گیاه هم باشد.

سم قارچ کش اینفینیتو

اینفینیتو به خصوص برای کنترل بلایت مصرف می شود و در تمامی مراحل سیکل حیاتی این آفت و همچنین کنترل طولانی مدت آن موثر است و بازدهی محصول را به حداکثر می رساند.

بلایت نوعی بیماری قارچی خطرناک در سیب زمینی و گوجه فرنگی است که در آب و هوای مرطوب از طریق یک ارگانیسم قارچ مانند در سیب زمینی و گوجه فرنگی باعث خسارت های فراوان می شود.

قیمت خرید و فروش سم اینفینیتو

اینفینیتو یک سم مایع  آلمانی است که در ظروف ۱۰ ، ۵ و ۱ لیتری در بازار خرید و فروش می شود و قیمت آن با نوسانات قیمت ارز تحت تاثیر قرار می گیرد. این سم برای جلوگیری از تولید اسپور، جوانه زدن تخم ها ، نفوذ میسیلیوم در گیاه و رشد میسلیوم سفیدک دروغی فوق العاده عمل می کند.

سایر مطالب:

معرفی سم قارچ کش دودین یا ملپرکس

ویژگی های قارچکش و باکتری کش بردوفیکس

زمان مصرف سم اینفینیتو

بهترین زمان استفاده از این سم مشاهده اولین علائم آلودگی است زیرا با نفوذ به داخل برگ ها و با اثر طولانی مدت قارچ های بیماریزا را ریشه کن می کند. خواص قارچ کشی فوق العاده این سم ناشی از اثر تکمیلی و سینرژیک دو ماده موثر فلوپیکولید و پروپاموکارب است.

اینفینیتو با سمپاشی قسمت ‌های هوائی گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد و مصرف آن با سایر قارچ‌ کش‌ها مشکلی ایجاد نمی کند. ولی برای پیشگیری از ایجاد مقاومت بیش از ۴ بار در طول فصل زراعی آن را مورد مصرف قرار ندهید. لازم به ذکر است که اگر یک ساعت پس از سم پاشی باران ببارد در کارایی آن هیچ تاثیری نخواهد گذاشت.

عوارض سم اینفینیتو

این قارچ کش سمیت کمی دارد و برای پرندگان ، زنبور عسل و کرم های خاکی بی خطر است. این سم در گیاه باقیمانده نمی گذارد که یک مزیت فوق العاده محسوب می شود.

با اینحال برای پیشگیری از عوارض احتمالی باید حین سمپاشی از تجهیزات محافظتی  مانند دستکش مخصوص سم پاشی، کلاه ، عینک و چکمه استفاده کرد. همچنین در صورت آلوده شدن هر قسمت از بدن با سم نیز فورا محل را با آب و صابون شستشو داده و در صورت بروز علائم مسمومیت فورا به مراکز درمانی مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما ( اینجا کلیک کنید )