کوددهی درخت سیب

0

کوددهی درخت سیب همانند درختان دیگر، نیز برای رشد بهتر و سریع‌تر بسیار مهم است و بدون استفاده از کود شما نمی‌توانید انتظار برداشت بار زیاد و مناسبی از درختان سیب خودتان داشته باشید.

معرفی بهترین کود شیمیایی برای درخت سیب

به طور کلی درختان سیب به کودی نیاز دارند که دارای میزان مناسبی از پتاسیم، فسفر و نیتروژن باشد و این سه ماده معدنی برای رشد درخت سیب اساسی هستند.

در ادامه به معرفی برخی از نمونه‌های برتر کود پتاس برای درخت سیب و کود اوره برای درخت سیب می‌پردازیم تا با آن‌ها آشنا شوید.

کوددهی درخت سیب

کود پتاس سولوپتاس ازبک

یکی از بهترین نمونه‌های کود پتاس، کود سولوپتاس ازبک است که محصول کشور ازبکستان است و دارای میزان پتاسیم بسیار مناسبی است.

این کود شیمیایی از پتاسیم و سولفات تشکیل شده است و قادر می‌باشد تا مقاومت گیاه و کیفیت میوه‌های آن را تا میزان مناسبی افزایش دهد.

سولفات موجود در این کود پتاس درخت سیب کمک می‌کند تا پنجاه و یک درصد پتاسیم موجود در این کود سریع‌تر آزاد شود و به درخت سیب باغات شما برسد.

شما می توانید انواع کود را از فروشگاه های اینترنتی شبکه آفتاب و شاپ ثمر خریداری کنید.

کود اوره نیتروفسفات

یکی از انواع پرکاربرد کود اوره است. به طور کلی ماده اصلی تشکیل دهنده‌ی کود اوره نیتروژن می‌باشد که همانطور که در ابتدا ذکر کردیم برای رشد درخت سیب بسیار مفید و به آن کمک بسیاری می‌کند.

وجود فسفات نیز، تأمین فسفر موردنیاز خاک را تضمین می‌نماید و خیال شما را از این بابت راحت می‌کند.

سایر مطالب:

بهترین زمان کوددهی به گیاهان

کاربرد کود آهن در کشاورزی

بهترین زمان کوددهی برای درخت سیب چه موقعی است؟

پس از اینکه کود شیمیایی یا حیوانی مورد نیاز درخت سیب خودتان را انتخاب کردید، مورد مهم بعدی، دانستن بهترین زمان کوددهی برای درخت سیب است که در صورت رعایت نشدن، می‌تواند به طور کلی زحمات شما را به باد دهد.

به طور معمول بهترین زمان کوددهی به درخت سیب قبل از باز شدن شکوفه‌های درختان است.

در این زمان درخت سیب شما شروع به رشد می‌کند و بیشترین مواد مغذی را مصرف می‌کند و اضافه کردن کود می‌تواند به رشد سریع‌تر و باردهی بهتر آن کمک زیادی کند. در اصطلاح کشاورزی کوددهی فروت ست گفته می‌شود.

اما اگر در این زمان به هر دلیلی به درخت کود نداید، نگران نباشید، زیرا بعد از باز شدن شکوفه‌های سیب و تا اواسط تابستان شما فرصت دارید که کوددهی درخت سیب باغ خودتان را انجام دهید.

از کوددهی در اواخر تابستان، پاییز و زمستان به درخت خودداری کنید، زیرا باعث صدمه‌ دیدن درخت سیب شما می‌شود.

کوددهی درخت سیب را با دقت انجام دهید

درخت سیب مانند سایر درختان برای تأمین مواد مغذی نیاز مبرمی به کود دارد. کود مورد استفاده برای درخت سیب می‌تواند یا از نوع شیمیایی و یا از نوع کودهای حیوانی موجود در بازار باشد که انتخاب آن بستگی به خود شما دارد.

اما باید دقت کنید که کودهای مورد استفاده شما باید مواد مغذی پتاسیم، فسفر و نیتروژن مورد نیاز درخت سیب را برآورده کنند. همچنین باید کود دادن را در زمان مناسب خودش انجام دهید تا نتایج مورد نظر را بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما ( اینجا کلیک کنید )