کشت قراردادی ۲۵۰ هزار هکتاری دانه های روغنی در سال زراعی جاری

به گزارش ثمر اقتصادی ، جواد وفابخش معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در وبینار رویدادهای ملی ترویج نوآوری و تجارت موفق کشاورزی با اشاره به اینکه کشت قراردادی الگویی در سال جاری با تاکید وزیر جهاد کشاورزی اجرا می‌شود، گفت: درباره‌ی این موضوع با وزارت نیرو جلساتی برگزار کردیم و مصوبات خوبی تهیه‌شده که به‌زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

 وی افزود: این مصوبات کمک می‌کند تا کشت هر محصول در منطقه خاص خود انجام شود و دولت از  اقدامات انجام شده حمایت می‌کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به یکی از سیاست های اجرایی در این خصوص، افزود: بذری که زیرخاک می‌رود و کشت‌ ای که آغاز می‌شود باید در ابتدا مشتریان آن لحاظ شود بدین گونه کشاورزی قراردادی را خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه در چغندرقند در سال‌های دور و سایر گیاهان مانند پنبه قراردادی اجرایی شده است، تصریح کرد: امسال نیز برای گیاهان روغنی کشت قراردادی را آغاز کرده‌ایم و تا این لحظه حدود ۲۵۰ هزار هکتار در قالب کشت قراردادی ساماندهی شده است.

مطالب مرتبط :
کاشت گیاهان دارویی به شیوه قرارداد محور

وفابخش با اشاره به اینکه امیدواریم با کشت قراردادی نتایج خوبی را به دست بیاوریم، گفت: کشاورزان با خیال آسوده‌تر با کشت قراردادی می‌توانند به تولید بپردازند.

وی با تأکید بر اینکه در فضای  بحث و تبادل‌ نظر در کارگاه‌های آموزشی  سراسر کشور پشتوانه خوبی برای تولید محصولات کشاورزی ایجاد می‌شود، یادآور شد: ارتباط حوزه زراعت با تحقیقات و ترویج منسجم شده است و به دنبال ایجاد پروژه‌هایی هستیم که موتور پیشتاز بخش زراعت باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.