جایزه صلح نوبل به “برنامه جهانی غذا” رسید

به گزارش ثمر اقتصادی ، سازمان برنامه جهانی غذا ، جایزه صلح نوبل را به دلیل تلاش خود برای مبارزه با گرسنگی در مناطق مختلف جهان به ویژه در کشورهای جنگ زده سال 2020 را دریافت کرد.

کمیته نوبل نروژ روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: این سازمان بخاطر “کمک به بهبود شرایط در جهت ایجاد صلح در مناطق درگیر و همچنین به عنوان یک نیروی محرکه در جهت جلوگیری از استفاده از گرسنگی به عنوان یک سلاح جنگی” مورد تقدیر قرار گرفته است.

این کمیته گفت: نیاز به همبستگی بین المللی و همکاری چند جانبه “بیش از هر زمان دیگری آشکارتر است. برنامه جهانی غذا بزرگترین گروه بشردوستانه در جهان است که به طور خاص گرسنگی را برطرف می کند و در جهت امنیت غذایی تلاش می کند.

بر اساس این گزارش، برنامه جهانی غذا سال گذشته حدود 100 میلیون نفر را در 88 کشور در مواجهه با ” نا امنی حاد غذایی و گرسنگی” پوشش داده و به آنها کمک کرد.

برنامه جهانی غذا

این سازمان همچنین یک نهاد اصلی است که سازمان ملل متحد از طریق آن برای از بین بردن گرسنگی به عنوان یکی از اهداف توسعه پایدار فعالیت می کند.
کمیته نوبل نروژ پس از وخیم شدن شرایط طی سالهای اخیر، تصمیم گرفت امسال بحران گرسنگی را برجسته کند.

در این گزارش آمده است که در سال 2019، 135 میلیون نفر از گرسنگی حاد رنج می برند، که بالاترین رقم در سالهای گذشته است. بیشتر این افزایش ناشی از جنگ و درگیری مسلحانه بوده است.

جایزه صلح نوبل سال گذشته به ابی احمد، نخست وزیر اتیوپی برای تلاش او به منظور پایان دادن به تقریباً دو دهه درگیری با اریتره اهدا شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.