شرکت پشتیبانی امور دام ۴.۵ میلیون تن نهاده دامی خریداری می‌کند

به گزارش ثمر اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی به منظور اجرای سیاست های تنظیم بازار و قیمت تضمینی محصولات کشاورزی شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور، درخواست تخصیص مابقی تسهیلات بانکی 20 هزار میلیاردی به مبلغ 8 هزار میلیارد ریال به این را به کمیسیون اقتصاد هیئت دولت ارائه نموده است.

شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور حفظ ذخایر راهبردی کالاهای اساسی (ذرت، جو، کنجاله، سویا، گوشت مرغ منجمد و گوشت قرمز) و هم چنین تنظیم بازار اقلام مذکور و سایر اقلام عمده نهاده دامی و محصولات دام و طیور را به عهده دارد.

بیشتر بخوانید:
عرضه گسترده نهاده‌های دامی در کشور آغاز شد

در هیمن راستای شرکت مذکور برای خرید نزدیک به چهار ونیم میلیون تن نهاده دامی وارداتی و 52 هزار تن گوشت گوساله منجمد داخلی و وارداتی و گوشت مرغ داخلی در سال جاری برنامه ریزی نموده است که منابع مورد نیاز آن از محل گردش ذخایر راهبردی و بخشی از منابع ارزی و ریالی (منابع داخلی) تامین گردیده است.

در حال حاضر به منظور اجرای سیاست های تنظیم بازار و قیمت تضمینی محصولات کشاورزی و از آنجایی که مبلغ 20 هزار میلیارد تسهیلات بانکی در قانون بودجه سال 1399 کل کشور برای شرکت مذکور، پیش بینی شده و از این میزان، مبلغ 12 هزار میلیارد ریال در اختیار شرکت فوق قرار گرفته، وزارت جهاد کشاورزی درخواست تخصیص مابقی تسهیلات به میزان 8 هزار میلیارد ریال به شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور را به هیئت دولت ارائه نموده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.