کاربرد کود نیترات آمونیوم در کشاورزی

نیترات آمونیوم چیست؟

آمونیوم نیترات (AN) با فرمول شیمیایی NH۴NO۳ یک کود شیمیایی است که برای نیتراته کردن خاک جهت کشاورزی بکار می‌رود و یک ماده منفجره نیز هست. حل‌شدن آن در آب بسیار گرماگیر است.

خطرات نیترات آمونیوم

نیترات آمونیوم برای سلامتی خطرناک نیست و معمولا از نیترات آمونیوم در کودها استفاده می‌شود. نیترات آمونیوم دارای متوسط دوز کشنده به میزان یعنی معادل ۲۲۱۷ میلی گرم است که حدود دو سوم نمک خوراکی است. نیترات آمونیوم هنگام گرم شدن به گاز اکسید نیتروژن و بخار آب تجزیه می‌شود که این واکنش انفجاری نیست. مقادیر زیاد نیترات آمونیوم به دلیل حمایت از اکسیداسیون خطر یک آتش سوزی مهیب را افزایش میدهد و همچنین ممکن است باعث انفجار شود.

مصارف نیترات آمونیوم در کشاورزی

آمونیوم نیترات یک کود کشاورزی بسیار مهم با NPK برابر با ۰-۰-۳۴ است (۳۴% ازت) که البته خلوص پایین تری نسبت به کود اوره دارد. مزیت کود آمونیوم نیترات نسبت به اوره، پایدارتر بودن و عدم از دست رفتن ازت در اتمسفر می باشد.

نیترات آمونیوم همراه با اوره یک پوشش مناسب برای استفاده در فصل بهار است. در ابتدای رشد آنها، از گیاهان دریغ نکنید تا در دوزهای بیشتر مصرف نیتروژن مصرف کنند و در کنار گوگرد، این عنصر به ویژه به خوبی و به سرعت جذب می شود. این ویژگی آن در ترکیب شیمیایی  Agrochemicalمیباشد. زیرا گوگرد خود به تنهایی ماده مغذی موجود در گیاهان نیست. از لحاظ فیزیولوژیکی، نیترات آمونیوم یک کود اسیدی است که در همان زمان خاک را با یک واکنش طبیعی PH اسیدی نمی کند. اما اگر از نیترات آمونیوم روی خاک های اسیدی استفاده می کنید، به طور موازی لازم است کربنات کلسیم را در حدود ۰.۷۵ گرم در هر ۱ گرم از نیترات استفاده کنید. چراکه نیترات آمونیوم برای اشباع فعال گیاهان با نیتروژن مورد نیاز است. این وظیفه اصلی او است که کمک می کند تا علاوه بر اینکه ترکیب ترکیبات ماکرو و میکرو الکترون را نیز شامل می شود.

انواع نیترات آمونیوم

تقریبا همیشه این کود با استفاده از مواد افزودنی از عناصر مختلف تولید می شود. در دسترس بودن چنین طیف گسترده ای از جغرافیای گسترده ای از استفاده از نیترات آمونیوم و تلاش برای سازگاری با نیازهای کشاورزی در مناطق مختلف آب و هوایی توضیح داده شده است.

آمونیاک ساده: این کلمه ابتدا توسعه یافته. ایده اصلی در بنیاد آن بود، که با ارائه محصولات کشاورزی با عرضه قوی نیتروژن بوده است. استفاده از نیترات آمونیوم در مجتمع های صنعتی کشورهای مختلف بارها تأیید کرده است که راندمان بالای آن به عنوان یک کود شروع بهینه، برای اغلب گیاهان کشت شده بطورمتوسط میباشد.

این نوع نیترات آمونیوم می تواند جایگزین درمعادن دیگر مواد معدنی کود اوره ، اوره آمونیاک با نام تجاری ب باشد این مواد به دو دسته مصرف تقسیم می شود: کود اوره واوره آمونیاک عالی برای استفاده و ذخیره در خانه میباشد و در فروشگاه ها فروش می شود برای پرورش گل های زینتی ، پس از تحمل در زمستان پنجره برای تغذیه اولیه گیاه، در شرایط روزهای  کوتاه زمستان، نیتروژن یک عنصر حیاتی است.

آمونیاک-پتاسیم (K2NO3) 

مردم آن را “نیترات هندی” نیز می نامیده اند. این عنصر مخصوصا برای باروری زودرس بهار درختان میوه مناسب است. این نیز مناسب برای جلوگیری از برنامه، و پس از آن بالا پانسمان برای یک گوجه فرنگی مناسب است، زیرا پتاسیم طعم میوه را بهبود می بخشد وشیرین میکند.

سنگ آهک آمونیوم (نمک نروژی)

این عنصر ساده و دانه ای است. حاوی کلسیم است. ترکیب این مواد شیمیایی علاوه بر ماده اصلی، شامل مواد اضافی – پتاسیم، کلسیم و منیزیم می باشد. نیترات لیمو آمونیوم با استحکام بالا از دانه ها مشخص می شود، زمانی که ذخیره می شود کیک نمی خورد. این بخش از مواد در مدت زمان بسیار طولانی در خاک زندگی می کند و باعث آسیب جدی می شود. و درمان آن بوسیله گازوئیل میباشد.

مارک لیمو آمونیوم 

برای تقریبا تمام کشت ها استفاده می شود. اسیدیته خاک را افزایش نمی دهد، آن را به خوبی هضم می کند. مزیت اصلی ایمنی – نیترات لیمو-آمونیوم عدم انفجار است و بنابراین میتواند با هر وسیله حمل و نقل حمل شود.

 نیترات منیزیم آب (نیترات منیزیم)

فرمول این ماده به شرح زیر است: Mg (NO3) 2 – H2O. مورد استفاده برای سبزیجات و حبوبات به عنوان یک منبع اضافی منیزیم. کلسیم موجود در هر دو حالت خشک و مایع است که نیازی به رقیق شدن ندارد.

این “محلول نیترات کلسیم آمونیاک” نیترات آمونیوم متخلخل است. اما این گونه هرگز کود نداشته و نشان دهنده و مصرف آن مضرر برای خاک و محصول است در ابتدا فقط برای ایجاد مواد منفجره استفاده شد.

علیه بیماری های گیاهی چرا نیترات آمونیوم به طور گسترده ای در کشاورزی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد؟

نیترات آمونیوم  نه تنها خاک را با مواد مغذی ضروری تغذیه می کند، بلکه گیاهان را از یک توده بیماری ها محافظت می کند. تقویت ایمنی آنها به خصوص مربوط به زمانی است که زمین به شدت از یک تک محصول سالانه (عدم رعایت تناوب زراعت) بهره برداری میشود. به عنوان مثال، در زیر سیب زمینی در قطعه های کوچک ، بسیاری از باغبان در هر سال همان قطعه زمین را تخصیص می دهند. و سپس آنها تعجب می کنند که چرا غده هایی که هنوز در خاک هستند شروع به پوسیدگی می کنند. بسیاری از مردم این مسئله را می دانند .کشت مداوم کشت این فرهنگ در یک مکان منجر به انباشت قارچ های بیماریزا در مقادیر زیاد در لایه های سطح بالا می شود و برداشت کاهش می دهد. بهبود خاک آن را با مواد ضد عفونی کننده های مختلف درمان (قابل دسترسی – محلول پرمنگنات پتاسیم) و با شخم بهاره همراه با  نیترات آمونیوم تا به ظاهر به تقویت ایمنی گیاه کمک میکند .

مقدار مصرف کود در هنگام کاشت به طور مستقیم بستگی به کیفیت خاک دارد. اگر لازم است که زمین کشت شده در حال زراعت را بماند، استفاده از حدود ۲۰ تا ۳۰ گرم در متر مربع کافی است. اگر ما زمین های کم و کم مصرف را تغذیه کنیم، میزان مصرف به ۳۵-۵۰ گرم در مترمربع افزایش می یابد.

نیترات آمونیوم می تواند به عنوان کود برای کاشت نشاء استفاده شود. این گیاهان جوان را تقویت می کند، آنها را با مواد مغذی لازم تامین می کند و آنها را از بیماری های مختلف محافظت می کند. برای پرورش فلفل، خیار استفاده می شود. خربزه، و همچنین برای گوجه فرنگی، قبل از گلدهی، و بعد از تشکیل تورم میوه استفاده می شود. به شیارهای کم عمق بین ردیف و ریختن دانه های نیترات آمونیوم، آنها را در زمین در ۲/۳ سانتی متر خاک میریزند. خوراک تا یک بار، ۳ هفته پس از سبزشدن.

 درختان میوه – ۱۵-۲۰ گرم در متر مربع. نیترات خشک استفاده می شود برای تغذیه تنها یک بار، در اوایل فصل زمانی که برگ وجود دارد، و راه حل هستند دو تا سه بار در طول تابستان تغذیه، به ریشه. برای جذب دیگر مواد کمک میکند .راه حل در این نسبت تهیه شده استفاده – ۲۵-۳۰ گرم است و باید در ۱۰ لیتر آب رقیق شود. بر خلاف بسیاری از کودهای معدنی،  جذب نیترات آمونیوم دشوار نخواهد بود، و روند انتشار در حال حاضر در ۰ درجه سانتیگراد شروع می شود

آیا نیترات در نیترات آمونیوم وجود دارد؟

بله، این یک کود نیترات است. در میان طیف گسترده ای از ساکنان، اعتقاد بر این است که نیترات بسیار مضر هستند و در هنگام استفاده از کود معدنی برای کشت آن ها در محصولات کشاورزی ظاهر می شوند. و این درست است اما ۱۰۰٪ نیست. همانطور که همیشه، کم آگاهی یک خطای توده ای ایجاد می کند.

واقعیت این است که کودهای آلی مانند کود و کمپوست، که برای همه مشترک هستند، می توانند سبزیجات و میوه ها را با نیترات اشباع کنند. آنها همچنین حاوی نیتروژنی هستند و به دلیل استفاده بیش از حد از آنها، محصولات گیاهی قادر به پر کردن نیترات می شوند. بنابراین، هنگام استفاده از انواع کود و مواد معدنی و طبیعی، ضروری است که با میزان مصرف توصیه شده مطابقت داشته باشید. و به منظور اینکه نیترات در میوه ها، ریشه ها و انواع توت ها انباشته نمی شود، ضروری است که استفاده از هر کودهی اضافی دو هفته قبل از برداشت، متوقف شود

ذخیره سازی

از آنجا که اصلی نیترات آمونیوم عنصر نیتروژن است، و سپس ذخیره سازی اشتباه آن را می توانید تبخیر، به طور قابل توجهی تضعیف خواص تغذیه ای از سموم گیاهی. هنگامی که رژیم درجه حرارت تغییر می کند، کود کریستال می شود، گرانول ها به سختی محلول می شوند. بنابراین، در حین ذخیره سازی لازم است که از تغییرات ناگهانی دما اطمینان حاصل شود. نمک آمونیوم اسید نیتریک خطرناک است. اگر شرایط ذخیره سازی توصیه شده در دستورالعمل های استفاده را رعایت نکنید، می تواند باعث آسیب زیاد شود. واقعیت این است که این کود مواد منفجره است. اگر دمای بالاتر از ۳۲.۳ درجه سانتیگراد باشد، ممکن است منفجر شود. بنابراین، در تابستان، آن را باید تحت سایبان، و یا در اتاق های سرد دارای تهویه مناسب نگهداری شود . نیترات آمونیوم، نمک آمونیوم اسید نیتریک. این کودها آتشزا و مواد منفجره هستند (در دمای بالاتر از ۳۲.۵ درجه سانتیگراد منفجر می شود).

نیترات آمونیوم – کاربرد

نیترات آمونیوم، مانند سولفات ازت، حاوی نیتروژن در دو فرم است – یک فرم نیترات با سرعت بالا و یک فرم آرام آمونیوم. بنابراین، کود را می توان در کاشت (بر روی خاک سرد) و هم برای کودپاشی(آبیاری) استفاده کرد. وجود نیتروژن در قالب آمونیوم را عمل میکند و در دسترس بودن طولانی مدت از نیتروژن به گیاهان، که به ویژه برای محصولات با دوره پوشش گیاهی طولانی (به عنوان مثال، گل کلم، شلغم، نخود، پیاز) را تضمین میکند. نیترات بر روی انواع مختلف خاک در خاک اسید، معرفی نیترات آمونیوم و اسیدی شدن azotsulfata باعث یک بستر برای از بین بردن این اثرمیشود،  و به انجام آهک خاک یا دولومیت آرد، و یا برای خنثی کودهای معدنی میانجامد. در خاک، خنثی یا قلیایی (به chernozem و serozems)، از دلایل اشباع بالا (از خاک ها که دولت جذب های Ca2 +، غلظت Mg2 +، K + و Na +، NH4 +)، تشکیل کلسیم و نیترات منیزیم و اسیدی شدن محلول خاک رخ می دهد.

نیترات آمونیوم یا اوره، کدام بهتر است؟

اوره (کربامید) و نیترات آمونیوم (نیترات آمونیوم) – دو کود نیتروژن از میزان کمی متفاوت از ماده فعال – نیتروژن اوره به ۴۶ درصد، نیترات و ۳۴ درصد وزن اوره کمتر است. علاوه بر این، اوره حاوی نیتروژن در قالب آمید، نیترات – نصف نیترات، نیمه در آمید است.

فرم آمید حدود یک هفته پس از مصرف آزاد می شود، اما طول می کشد، اما نیترات در تغذیه گیاه بلافاصله پس از مصرف قرار می گیرد. هر دو کود ها در همه نوع خاک استفاده می شود، اما اگر منطقه زمین بیش از حد مرطوب، ترجیحا اوره نیترات آمونیوم به عنوان نیتروژن از خاک بهتر است امن و کمتر با باران و برف شسته شده، به عنوان بخشی از نیترات نیترات آمونیوم، است که به سادگی از دست داده مخالف است. همچنین، اوره به کود برگی ترجیح داده شده است – در مقایسه با نیترات آمونیوم، برگ گیاهان کمتر می سوزد. هر کسی که در سایت خود کاشت سبزیجات و یا میوه ها را رشد می دهد، می داند که بسیار مفید است که محصولی پر از کودهای بدون کودهای نیتروژن تولید کند. نیتروژن– این مهم ترین جزء تغذیه ای برای همه فرهنگ ها، لازم است برای توسعه سریع نهال در بهار، و همچنین به ایجاد یک توده برگ سرسبز است.

با کمبود نیتروژن، گیاهان ضعیف هستند، به آرامی رشد می کنند و اغلب بیمار می شوند. استفاده از کود نیتروژن ساده ترین، سریع ترین و موثر ترین راه برای پر کردن کمبود این عنصر است. بنابراین، در این مقاله ما در مورد نوع کود نیتروژن، تفاوت های آنها، و همچنین مزایا و معایب اصلی استفاده از آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد

کود نیترات آمونیوم

تفاوت بین اوره و نیترات آمونیوم چیست؟و کدام بهتر است؟

نیترات آمونیوم و اوره هر دو کودهای نیتروژن هستند، اما بین آنها اختلاف قابل توجهی وجود دارد. اول، آنها درصد متفاوتی از نیتروژن را در ترکیب دارند: ۴۶ درصد نیتروژن در اوره و حداکثر ۳۵ درصد در نیترات. اوره می تواند نه تنها به عنوان یک پانسمان رادیکال بالا، بلکه همچنین در دوره رویشی گیاهان معرفی شود، در حالی که نیترات آمونیوم تنها به خاک وارد می شود. اوره، در مقایسه با نیترات آمونیوم، یک کود مضرتر است. اما تفاوت اصلی این است نیترو در اصل – این ترکیب معدنی، و اوره – ارگانیک. این گیاه با کمک سیستم ریشه تنها با ترکیبات معدنی تغذیه می شود و از طریق برگ های معدنی، ارگانیک، اما کمتر آلی است. اوره قبل از شروع فعالیت فعال، باید طول بکشد، اما تأثیر تغذیه ای آن طولانی تر می شود.

با این حال، این به این معنی نیست که اوره از نیترات آمونیوم متفاوت است. نیترات آمونیوم بر اسیدیته خاک تاثیر می گذارد، در مقایسه با اوره. بنابراین، برای استفاده در خاک های اسیدی، و همچنین برای گیاهان و گل ها که افزایش اسیدیته تحمل نمی کند، اوره بسیار موثر است. با توجه به محتوای دو نوع نیتروژن در نیترات آمونیوم – آمونیاک و نیترات، کارایی پوشش پودر در خاک های مختلف افزایش می یابد. نیترات آمونیوم بسیار انفجاری است و نیاز به شرایط ذخیره سازی و حمل و نقل ویژه دارد. اوره فقط برای بیش از رطوبت حساس است. مزایا و معایب استفاده از نیترات آمونیوم در کشور در میان مزایای نیترات آمونیوم موارد زیر است.

از نظر صرفه جویی، نیترات برای باغ سود آور تر است، این ارزان ترین کود است، و مصرف آن ۱ کیلوگرم به ازای هر ۱۰۰ متر مربع است. متر نیترات آمونیوم را می توان از اوایل بهار تا اواخر پاییز استفاده کرد. و این یکی از ویژگی های مهم است – گلوله های آن سوختن برف، که به شما اجازه می دهد کود را در برف بپوشید، بدون ترس از کوره یخ و یا پوشش ضخیم برف. یکی دیگر از کیفیت مثبت نیترات آمونیوم – توانایی عمل در خاک سرد. انگور، بوته ها، سبزیجات چند ساله و درختان با نیترات آمونیوم حتی در خاک یخ زده، آب بندی می شوند. در این زمان خاک، اگر چه “خواب”، اما در حال حاضر تجربه گرسنگی نیتروژن. کودهای آلی با خاک یخ زده قادر به مقابله نیستند، زیرا آنها شروع به فعالیت می کنند زمانی که خاک به اندازه کافی گرم می شود. اما نیترات در چنین شرایطی خوب عمل می کند. به رغم جهانی بودن و کارآیی نیترات آمونیوم، این کود همچنین دارای جنبه های منفی است، مثلا آن برای خاک های اسیدی غیرقانونی است.

مواد مغذی باید به دقت وارد شوند به طوری که آمونیاک آزاد شده به نهال آسیب نمی رساند. به تازگی، به دلیل افزایش انفجار آن، نیترات آمونیوم را خریداری کرده است. به ویژه آن مربوط به باغبانان است، که کود را در مقادیر زیادی – بیش از ۱۰۰ کیلوگرم – به دست می آورند. این واقعیت، و همچنین مشکلات حمل و نقل و ذخیره سازی، نیترات را برای باغبان راحت تر و مشکل تر می کند. جوانب مثبت و منفی استفاده از اوره اکنون همه ی جوانب مثبت و منفی برای اوره را در نظر بگیرید. در میان مزایا، می توان به این نکته اشاره کرد که نیتروژن اوره به راحتی و به سرعت توسط فرهنگ ها جذب می شود. عامل بعدی این است که توانایی انجام پوشیدن کف پوش موثر، این تنها کود است که به سوختگی گیاهان منجر نمی شود. اوره در تمام خاک ها بسیار مؤثر است، صرف نظر از این که آیا آنها اسیدی یا نور هستند یا نه که نیترات آمونیوم را نمی توان گفت. کاربامید کارایی خوبی در خاک های آبی دارد. راحتی بدون تردید این است که اوره را می توان به روش های مختلفی انجام داد: برگ و ریشه ای و در زمان های مختلف.

معایب استفاده از کاربامید این است که برای شروع عمل نیاز به زمان بیشتری دارد. این بدان معنی است که به سرعت حذف علائم کمبود نیتروژن در گیاهان، مناسب نیست. همچنین کاربید به شرایط ذخیره سازی حساس است (از رطوبت می ترسد). با این حال، در مقایسه با پیچیدگی ذخیره سازی نیترات آمونیوم، اوره کم کم کم می آورد. هنگامی که دانه ها با غلظت زیادی تماس می گیرند، خطر کاهش جوانه زنی نهال امکان پذیر است. اما همه چیز بستگی به سیستم ریشه گیاهان دارد. با ریزوم های توسعه یافته، آسیب ناچیز است و در حضور تنها یک ریشه ریشه، مانند یک چغندر، گیاه به طور کامل می میرد.

مطالب مرتبط:
کود فسفاته و انواع آن
کاربرد کود سولفات منگنز در کشاورزی و باغداری

 کاربامید بر روی خاک یخ زده و سرد کار نمی کند، بنابراین برای تغذیه زود هنگام بهار موثر نیست. بنابراین، با تجزیه و تحلیل تمام مزایا و معایب، انتخاب کنید که چه بهتر برای بارور شدن در بهار – نیترات آمونیوم یا اوره، باید بر اساس اهداف. این همه به هدف شما در هنگام برنامه ریزی برای معرفی کودها بستگی دارد: برای سرعت بخشیدن به رشد گیاهان و توده های چوب سخت و یا برای بهبود کیفیت و اندازه میوه. برای سرعت بخشیدن به رشد در رشد، بهتر است از نیترات آمونیوم استفاده کنید و کیفیت و اندازه اوره اوره را افزایش دهید.

اوره و نیترات آمونیوم یکسان هستند؟

مبتدی ها اغلب این دو کود را یکی میدانند و هر دو متعلق به گروه نیتروژن میدانند و فرق آن این است که با محتوای ماده فعال هستند: اوره (اوره) – ۴۶.۶۳٪ نیتروژن، نیترات آمونیوم – ۳۴٪. دشوار است برای پاسخ به این سوال، چه بهتر است: اوره یا آمونیوم نیترات، اما، با توجه به استفاده باغبان با تجربه، در خاک های اسیدی (شنی و لوم شنی) اوره مناسب تر است.

در مورد تفاوت بین اوره و نیترات آمونیوم، می توانیم اشاره ای نکنیم که کاربامید برای پوشیدن سموم ریشه و کف پوش استفاده می شود، بدون اینکه ترس از سوختن گیاهان باشد. نیترات آمونیوم به سرعت و قدرتمندی عمل می کند، اما باید با دقت کار کرد تا از آسیب رساندن به گیاهان جلوگیری شود و برای تغذیه برگی (محلول پاشی)این آماده سازی مناسب نیست

کدام محصول با نیترات آمونیوم تغذیه می شود؟

نیترات آمونیوم برای کاشت نشا استفاده می شود، در حال رشد محصولات در زمین های باز و بسته است. نیترات آمونیوم نیز می تواند در طول رشد گیاه فعال استفاده شود. نیترات آمونیوم برای گوجه فرنگی تغذیه نشاها با نیترات آمونیوم باعث افزایش سلامتی نشاها و رشد آنها می شود. جزئیات بیشتر در مورد چگونگی رعایت نیترات آمونیوم برای پخت و پز گوجه فرنگی: اول پس از برداشتن: ۸-۱۲ گرم نیترات آمونیوم، ۷-۱۰ گرم نمک پتاسیم و ۴۰ گرم سوپر فسفات در هر ۱۰ لیتر آب؛ دوم (پس از ۸-۱۰ روز): ۱۵-۱۸ گرم نیترات آمونیوم، ۲۰-۲۵ گرم کلرید پتاسیم و ۷۰-۸۰ گرم سوپر فسفات در هر ۱۰ لیتر آب؛ سومین پانسمان بالا (چند روز قبل از انتقال به زمین): ۱۰ گرم نیترات آمونیوم، ۶۰ گرم کلرید پتاسیم و ۴۰ گرم سوپر فسفات. کود پس از آبیاری نشا ها به ریشه اعمال می شود، با استفاده از یک محلول در یک حجم برابر با مقدار آب در طی آبیاری. اجازه ندهید که کود در برگ گیاه قرار بگیرد و در صورت لزوم آنها را با آب بشویید.

نیترات آمونیوم برای خیار خیارها را می توان با نیترات آمونیوم همراه با کودهای دیگر تغذیه کرد: اول (۲ هفته پس از کاشت): ۱۰ گرم نیترات آمونیوم، ۱۰ گرم نمک پتاسیم و ۱۰ گرم سوپر فسفات برای ۱۰ لیتر آب. دوم (در ابتدای گلدهی): ۳۰ گرم نیترات آمونیوم، ۲۰ گرم نیترات پتاسیم و ۴۰ گرم سوپر فسفات در هر ۱۰ لیتر آب.

نیترات آمونیوم برای سیب زمینی با در بهار، اندازه گیری لازم برای تغذیه کامل این محصول است. قبل از کاشت، خاک در نرخ ۱ متر حفر را مخلوط کود: ۲۰ گرم نیترات آمونیوم و ۲۰ گرم سولفات پتاسیم (می توان آنها را به خاک با رنگ سبز-کودهای تعمیر با هم). کوددهی مفید و بینابولوized با همان مخلوط یا محلول نیترات آمونیوم (۲۰ گرم گرانول برای هر ۱۰ لیتر آب) قبل از اولین قاعدگی. خاک کمی از بین رفته است و پس از لقاح بسیار آبیاری می شود.

نیترات آمونیوم برای توت فرنگی در سال اول پس از کاشت، توت فرنگی برای جلوگیری از بیش از حد نیتروژن نیترات آمونیوم بارور نمی شود. در سال دوم، توت فرنگی با سرعت ۱۰ گرم به ازای هر ۱ متر مربع تغذیه می شود، گرانول ها به شیارهای ۱۰ سانتی متر عمیق، ردیف ساخته شده و با زمین پوشیده می شوند. در سال سوم، یک مخلوط معرفی می شود: ۱۵ گرم نیترات آمونیوم، ۱۰ گرم کلرید پتاسیم، ۱۰ گرم سوپر فسفات در هر ۱ متر مربع.

نیترات آمونیوم برای سیر در اوایل بهار، هنگامی که برف می آید، خاک در منطقه ای که سیر کاشته می شود، کاشته می شود و نیترات آمونیوم (۱۲-۱۰ گرم در هر متر مربع) معرفی می شود. سیر زمستانه با مخلوطی از کودها تغذیه می شود: ۶ گرم نیترات آمونیوم، ۵-۶ گرم سولفات پتاسیم، ۹-۱۰ گرم سوپر فسفات در هر متر مربع. یک ماه بعد تکرار می شود.

نیترات آمونیوم برای پیاز هنگام کاشت نشاء در خاک، یک مخلوط کود را اعمال کنید: ۷ گرم نیترات آمونیوم، ۵ گرم کلرید پتاسیم و ۷ گرم سوپر فسفات در هر متر مربع در آینده، در طول فصل دو بار کود نیترات آمونیوم به کار می رود: اولین تغذیه (۱۲-۱۵ روز پس از کاشت): ۳۰ گرم نیترات آمونیوم، ۲۰ گرم کلرید پتاسیم، ۴۰ گرم سوپر فسفات در هر ۱۰ لیتر آب؛ دوم تغذیه (۱۵-۲۰ روز پس از اولین تغذیه): ۳۰ گرم نیترات آمونیوم، ۳۰ گرم کلرید پتاسیم، ۶۰ گرم سوپر فسفات در هر ۱۰ لیتر آب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.