کاهش ۵ هزار تومانی قیمت دام زنده نسبت به یکسال پیش

رئیس سازمان امور عشایر ایران : قیمت دام زنده نسبت به یکسال پیش به ازای هر کیلوگرم پنج هزار تومان ارزان تر است.

به گزارش ثمر اقتصادی ، کرمعلی قندالی با بیان این که در حال حاضر جامعه عشایری به تنهایی 25 درصد گوشت قرمز مورد نیاز کشور را تولید می کنند افزود: مصرف سالانه گوشت قرمز در کشور 900 هزار تن است.

وی همچنین اظهارداشت: دو مقطع زمانی اول مراسم حج واجب و دوم مراسم سوگواری ایام ماه محرم و صفر نقطه عطف مصرف گوشت قرمز در کشور است.

رئیس سازمان امور عشایرایران گفت: علاوه بر این همه ساله مقادیر قابل توجهی گوشت قرمز در مراسمات مختلف جشن، عروسی، عزا، رستوران ها، تالارها، هتل ها، مراکز تفریحی و گردشگری و غیره در کشور به مصرف می رسید که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت ها در برگزاری مراسمات به شدت کاهش یافته است.

وی افزود: طبق آمار هر ساله در این مقاطع سه میلیون راس دام در کشتارگاه ها ذبح و در بازار مصرف توزیع می شد که متاسفانه این اتفاق امسال نیفتاده است.

قندالی بیان داشت: وضعیت مناسب آب و هوای در سال آبی 98 – 99، شرایط به نسبت خوب مراتع و بسیاری موارد دیگر همه و همه انگیزه مضاعفی برای پرورش دام و دامپروری در جامعه عشایری، روستایی و دامداری های صنعتی کشور ایجاد کرد.

وی ادامه داد: تمامی این عوامل باعث شد تولید در کشور افزایش پیدا کندو از طرفی ایجاد محدودیت ها بواسطه شیوع کرونا موجب کاهش مصرف شود.

وی افزود: طبق محاسبات صورت گرفته در حال حاضر قیمت دام زنده با احتساب هزینه تمام شده و حاشیه سود تولید کننده باید به ازای هرکیلوگرم حداقل 43 هزار تومان باشد.

قندالی ضمن اشاره به اینکه امسال سه میلیون راس دام در دست دامداران مانده و خریدار ندارد ، یادآورشد: اکنون گوشت قرمز به حد قابل قبولی درکشور تولید شده و با بازگشایی صادرات دام زنده در تامین گوشت قرمز مورد نیاز مملکت مشکلی پیش نخواهد آمد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.