درباره فروت ست!

فروت ست فرایندی است که در آن گلها به میوه تبدیل می شوند و اندازه احتمالی میوه مشخص می شود. فروت ست پس از پخش شدن گرده از قسمتهای گل نر (بساک ها)(بساک به بخشی از پرچم گل گفته می‌شود) و نشستن بر روی قسمت های گل ماده پذیرنده (کلاله ها)، باعث تشکیل یک آوند شده که به قسمت تخمک ها رشد می کند و تخم های موجود در آنها را بارور می کند.

تخمهای بارور شده از بذرها شامل بافت های اطراف (پریکارپ) است که باعث رشد و ایجاد میوه می شود. اندازه این دانه ها با تعداد بذر هایی که در درون آن تشکیل می شوند، نزدیک است.

تامین کافی و متعادل از تمام مواد مغذی معدنی برای فروت ست حیاتی است. با این حال، برخی مواد مغذی معدنی معین از جمله فسفر، بور، روی و مولیبدنوم به طور مستقیم بر روی فروت ست تأثیر می گذارند، زیرا آنها نقش های مختلفی در تولید، حیات، جوانه زنی و رشد آوند گرده دارند.

اهمیت استفاده از کود فروت ست در باغات میوه

افزایش میوه دهی و تشکیل میوه برای کشاورز و باغدار دارای اهمیت اقتصادی بالایی است.زمانی که دمای خاک پایین می باشد (زمستان ها) و برگ ها هنوز پدیدار نشده ­اند، جریان انتقال شیره­ های گیاهی بسیار آهسته و در طی این دوره تغذیه جوانه ­ها بسیار دارای اهمیت است. 

در این دوره عناصر غذایی به خوبی جذب نمی شوند و به همین دلیل محلول پاشی عناصر مغذی بر روی درختان میوه به ذخیره سازی مواد غذایی مورد نیاز برای فعالیت مجدد درخت و رشد جوانه ­ها، گلدهی و  فروت ست یا همان تشکیل میوه بسیار کارآمد خواهد بود.

محلول پاشی این کود باعث می ­شود که در طی دوره خواب زمستانی، عناصر مغذی مهم در درخت ذخیره شده و هنگام جوانه زنی و شروع به فعالیت مجدد، فعالیت زیستی (با توجه به عدم حضور برگ­ها در گیاهان خزان کننده و دمای پایین خاک و محیط) مختل نشده و درخت نسبت به عوامل محیطی مانند سرما، باران و … مقاومت کرده و فروت ست یا تشکیل میوه به هم نخورد.

کود فروت ست حاوی عناصر مهمی از جمله ازت (نیتروژن)، روی و بور می باشد که منجر به افزایش گلدهی و تبدیل بیشتر گل ها به میوه می شود. همچنین محلول پاشی کود فروت ست کیفیت محصول را ارتقاء می بخشد..

چه عواملی در فروت ست تأثیر می گذارد؟

عواملی است که تعیین می کند چه مقدار میوه بر روی خوشه ها شکل گیرد. برخی از این عوامل می توانند تا حدی تحت تأثیردر دست کشاورزان و باغداران می باشد، در حالی که بقیه عوامل از کنترل آنها خارج هستند.

مطالب مرتبط :
فروت ست درختان میوه و گیاهان به همراه برنامه غذایی
پیشگیری ازسال آوری درختان با محلول فروت ست

عوامل محیطی موثر

احتمالاً بیش از هر چیز، شرایط محیطی موجود قبل و در طی دوره شکفتگی یا گل دادن  می تواند تأثیر قابل توجهی بر روی فروت ست داشته باشد. شرایط خنک، ابری یا مرطوب همه باعث ایجاد مشکلاتی می شود که در حین این فرآیند ظاهر می شوند. اگر شرایط خنک و ابری در دوره قبل از شکفتگی حاکم باشد، ممکن است گل ها به طور عادی رشد نکنند که باعث می شود تعداد گل هایی که در نهایت به دانه های انگور تشکیل می شوند، کاهش یابد.

دمای خنک یا گرم (زیر 18 درجه سانتیگراد و بالاتر از 37 درجه سانتیگراد) در دوره شکفتگی همچنین می تواند رشد لوله گرده را آهسته کند که فقط برای مدت معینی ماندگار است. بارندگی در طی دوره شکفتگی می تواند کلاهک از جدا شدن کامل گل انگور از گل آن که می تواند در گرده افشانی دخیل باشد، جلوگیری می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.