انتقاد مجدد مجید ضیایی پرور از عدم واکنش مجلس به مصوبه جنجالی دولت در افزایش قیمت کودهای شیمیایی

خوب بسلامتی. سه هفته از مصوبه دولت در افزایش غیر کارشناسی ۴۰۰ درصدی قیمت کودهای وارداتی آنهم یکشبه و در چشم بر هم زدنی گذشت .

واکنشهای محدود و خیلی سطحی از دو سه نهاد کوچک و بی تاثیر را شاهد بودیم !
و مایی که چونان آدمهای معتاد از بس که مواد زده اند بر بدن بی حس شده اند ما هم از بس خبرهای بد و افزایشهای پشت سر هم قیمتها که نشانی از بی‌کفایتی و رهایی اقتصاد پر آسیب ما است براحتی از کنار آن گذشتیم .

به شخصه نویسنده به دو نماینده مجلس پیام داد و پیگیری کرد و قول پیگیری گرفت اما چه شد ؟

متاسفانه مجلس اصولگرای ما هم به جای پرداختن به این موضوع مهم و کلیدی که نشانی از بی لیاقتی و کفایتی مسئولان را بر پیشانی دارد و به جای پرداختن به آن و خواست جدی از دولت برای برگرداندن این مصوبه سر در آستین سکوت مرگبار فروبرده و زبان در کام کشیدند و این نشان میدهد یا این دوستان و حضرات چیزی از تولید نمی‌دانند و یا میدانند که چه خبر است و به سکوت اجباری دعوت شده اند .

مجلسی که بجای پرداختن به زیر بنای تولید که نهاده کشاورزی است به چانه زدن برای قیمت خرید گندم می‌پردازد.
دوست و برادر عزیز نماینده ، شما به جای نرخ خرید گندم جلو افزایش ۴۰۰ درصدی نهاده را بگیر چون با این تفاسیر. گندمی نخواهیم داشت که فروش تضمینی به دولت در کار باشد ، بر سر قبری فاتحه بخوان که اسکلت مرده ای در آن باشد .

بهرحال نویسنده که خود را جزئی کوچک از جامعه کشاورزی می داند با این مصوبات و کارهای غیر کارشناسی به ریشه توسعه نیافتگی کشورهایی مثل خودمان پی برده و آن را در چند چیز میداند که عملا در حال مشاهده آنیم :
۱- تصمیمات احساسی و غیر کارشناسی
۲- وجود آدمهای غیر کارشناس و سیاسی در نهاده های تخصصی
۳- عقل کل انگاری دولت مردان
۴- عدم احساس مسئولیت که اگر چنین نبود وضع ما این نبود ، ما نماد خود خود تحریم هستیم تحریم در پیله ای که خود به دورمان تنیده ایم ، تحریمی که در مقابل تحریم آمریکا مادر تحریمها محسوب می شود .
و در پایان : آقای رییس جمهور ، امسال و در سال جهش تولید قطعا شخص شمای غیر کارشناس، مسئول ویرانی بخش کشاورزی هستید شما استارت زدید و وزیر بی اختیارتان همراهی کرد در افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت کودهای شیمیایی متاسفم برای خودم ، برای تولیدم و برای شمایی که فقط شعار می دهید.
انگار تعمدی در کار است تا رهبری هر اسمی و شعاری برای یکسال انتخاب کنند مسئولان عکس آن عمل کنند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.