بزرگترین تولیدکننده زرشک دنیا و التماس برای فروش محصولش

محصول بزرگترین تولیدکننده زرشک دنیا و ایران به پای برداشت رسیده در حالیکه زرشک پارسالشان در انبارها خاک می خورد؛ حالا مانده اند در چه کنم روزگار و دست به التماس دلال و جهاد کشاورزی و تعاون روستایی

بزرگترین تولیدکننده زرشک دنیا

محصولی که به یاقوت سرخ در دنیا معروف است با وجود خواص هزار و یکی اش با قیمت ناچیز دست به دست می شود و مسئولان در حال یافتن مشتری در دقیقه ۹۰ .

کشاورزان بر این نکته تاکید کردند که محصولشان در انبار مانده و حالا مانده اند با زرشک هایی که تا روزهای پیش رو باید بچینند چه کنند و آنان را کجا نگهداری کنند.

آنان اضافه کردند کشاورزان بسیار ضرر کرده‌اند و از مسئولان راه چاره می خواهند چرا که زرشک مانند محصولات دیگر نیست و هرچه بگذرد از کیفیتش کاسته می‌شود و خریدار نخواهد داشت؛ این در شرایطی است که قیمت زرشک به نصف رسیده است.

 زرشک کاران از اینکه کشاورزان مجبورند زرشک خود را به دلالان با قیمت بسیار نازل بفروشند ابراز تاسف کردند و این کار را برای کشاورزی که دو سال برای محصول زمان گذاشته چیزی جز ناامیدی ندانسته اند. آنان از اینکه محصول زرشک تاکنون خرید تضمینی نشده گلایه مندند و از جهاد کشاورزی  خواسته اند با همکاری تمام ارگان‌ها ضعف‌های فروش و صادرات را برطرف کنند و زرشکی که بهترین خواص دارویی را دارد به کشور معرفی شود.

بزرگترین تولیدکننده زرشک دنیا

اینکه مثل همیشه با دلال درگیرند و نمی توانند قیمت محصولشان را با وجود افزایش هزینه های تولید، افزایش دهند تا مشکل در فروش آن به صادرکنندگان و بازارهای داخلی متقاضی این محصول و در نهایت نبود صنایع تبدیلی برای تمام محصول تولیدی در استان، از چالشهایی است که هر ساله زرشک کاران با ان درگیرند و معلوم نیست چه زمانی اصلاحات ساختاری در سیاستگذاری برای تولید و فروش و صادرات انجام خواهد شد و این دور باطل به پایان می رسد.

باور کردنی نیست که تنها یک نقطه در دنیاست که بزرگترین تولیدکننده زرشک دنیا است اما  ۴۲ هزار کشاورز از تولید آن به گریه افتاده اند و دست به تجمع مقابل مجلس زده اند تا بلکه نمایندگان به داد آنها برسند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.