آموزش کاشت خیار گلخانه ای

آموزش کاشت خیار گلخانه ای و توضیحات مربوط به زمان مناسب کاشت و بذر و نحوه کاشت آن

0

انتخاب زمان کاشت خیار:

برای کاشت خیار گلخانه ای قبل از هر اقدامی در مورد کشت خیار ابتدا بهتر است اطلاعاتی از قبیل آمار هواشناسی منطقه نظرات و تجربیات مهندسین کشاورزی و کشاورزان باتجربه و مهم‌ترین مورد قیمت این محصول در بازار کسب کرده و آنگاه زمان کشت را انتخاب نمایید.
زمان کشت در بهره‌برداری محصول تأثیر مستقیم داشته و باعث بالا رفتن روحیه کار و تلاش می‌گردد؛ مثلاً در مناطق جنوبی کشور زمان کشت از اوایل مهرماه شروع می‌شود و در خردادماه سال بعد برداشت محصول پایان می‌یابد؛ و در مناطق شمالی و مرکزی کشور که در آذرماه و دی‌ماه دارای هوای ابری و سرد می‌باشند زمان کشت را به نحوی انتخاب می‌کنند که این زمان یا آخر فصل برداشت و یا آغاز کشت باشد.

به‌طورکلی زمان‌هایی که شرایط جوی نامساعد است باید از دوره کشت حذف گردد و اگر چنین کاری صورت نگیرد و زمان‌های نامساعد در میان زمان برداشت قرار گیرد کشت با مشکلات عدیده‌ای روبرو می‌شود.

انتخاب بذر خیار:

بعد از انتخاب زمان کشت باید بذر مناسب و خوبی انتخاب کنیم که بر اساس تقسیم‌بندی اقلیم‌های مناسب صورت می‌گیرد؛ مثلاً برای مناطق جنوبی که زمان کشت از اوایل مهرماه شروع می‌شود و تا آخر خرداد سال بعد می‌توان برداشت محصول داشت و یا مناطق شمالی و مرکزی که کار کشت از اوایل دی‌ماه شروع می‌شود بذرهای تک‌گل پیشنهاد می‌شود که دارای برگ‌های کوچک و مقاوم به سرما بوده و جهت دوره‌های طولانی مناسب هست ولی در اقلیم‌های که دو فصل کشت دارند بهتر است از واریته های پرگل که محصول زیادی در زمان کوتاه دارند استفاده گردد.

شایان ذکر است که بسیاری از کشاورزان بدون توجه به نوع واریته و زمان کشت آن و تنها به علت پر گل بودن آن اقدام به کشت در فصولی می‌نمایند که مناسب حال آن بذر نیست درنتیجه با مشکلاتی مواجه می‌شوند که برای آن‌ها اندکی ناشناخته و غریب می‌نماید.

کشاورزانی که آشنایی با خواص واریته های مختلف ندارند اشتباه عمده‌ای را مرتکب می‌شوند و آن این است که واریته های پرگلی را که برای فصول بهاره کشت نموده‌اند و محصول خوب و زیادی برداشت کرده‌اند مجدداً برای کشت پائیزه انتخاب می‌کنند. با شروع فصل سرما و کوتاه شدن طول روز تعداد زیادی میوه‌های کوچک در هر بوته مشاهده می‌کنند که به علت ریز ماندن میوه‌ها بر روی ساقه محصولی برداشت نمی‌کنند و با تصوراتی که دارند کود و سم را به گیاه تحمیل می‌کنند درحالی‌که بذرهای تک‌گل بوده و از آن میوه کمتری مشاهده می‌کنند اما محصول بیشتری برداشت می‌شود.

نحوه کشت خیار:

پس از انتخاب بذر باید فکر نحوه کشت باشیم به‌طورکلی در مقابل ما دو راه برای کشت بذر قرار دارد. یکی کشت مستقیم و کشت به‌صورت خزانه که از این دو راه به خاطر صرفه‌جویی در استفاده از امکانات گلخانه‌ای و مراقبت بیشتر و بهتر تا جوانه زدن٬ بهتر است از کشت در خزانه بهره‌گیری کرد. برای کشت مستقیم زمین باید رطوبت کافی داشته و به‌اصطلاح گاو رو باشد و بهتر است زیر و روی بذر به مقدار موردنیاز بیتِ موس ریخته شود.
بهترین خاک برای کشت در گلدان‌های نشاء ماده‌ای طبیعی به نام پیت ماس هست که در بازار انواع خارجی و ایرانی آن یافت می‌شود.

اگر محل قرار گرفتن سینی نشاء دارای ۳۰ درجه سانتی‌گراد حرارت بوده و نور و رطوبت کافی وجود داشته باشد پس از ۵ تا ۷ روز بذر جوانه می‌زند و چنانچه شرایط مناسب نبوده و عوامل نور و گرما و رطوبت به‌صورت دلخواه نباشد املا در زمان جوانه‌زنی تأخیر ایجاد می‌شود و ثانیاً در جریان رشد گیاه نیز اختلالاتی پدیدار خواهد شد.

توصیه می‌شود این نوع بذرها را به علت گرانی آن‌ها ۲۴ ساعت قبل از کاشت در زمین و یا گلدان در یکپارچه نخی و یا پنبه‌ای در دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد نگهداری کرد. باید دقت کرد قبل از این کار بذرها ابتدا در آب ولرم خیسانده شوند از طرفی باید مراقبت‌های لازم را به عمل آورد تا گیاه جوان بدون آفت و بیماری به زمین منتقل شود.

نشاء خیار،خیار گلخانه ای،همراه بازار کشاورزی
نشاء خیار گلخانه ای

انتقال نشاء خیار به زمین اصلی:

وقتی بذرها سبز شدند و رشد کافی نمودند باید آن‌ها را به زمین گلخانه منتقل کنیم. بدین منظور حفره‌هایی که بافاصله معین و بر اساس تراکم بوته در مترمربع محاسبه‌شده است بر روی بسترها تعبیه می‌کنیم که دقیقاً به اندازه حجم خاک گلدان‌های سینی نشاء هست. آنگاه بااحتیاط کامل نشاء را همراه با خاک گلدان از گلدان‌ها جدا کرده و در حفره‌ها قرار می‌دهیم. در اینجا باید مراقب باشیم تا به ریشه‌ها آسیبی وارد نیاید.

بعد از انتقال نشاء به زمین آبیاری را شروع می‌کنیم. به یاد داشته باشیم مدت قرار گرفتن نشاء در گلدان نباید از حد معمول تجاوز کند زیرا در این صورت است که ریشه به علت حجم کم خاک دچار مشکل شده و از رشد طبیعی باز می‌ماند و درنتیجه گیاه از ابتدا ضعیف خواهد بود و پس از آن هم رشد درستی نخواهد داشت. 

خیار گلخانه ای ،نشاء خیار گلخانه ای

تراکم بوته‌های خیار گلخانه‌ای:

به منظور دستیابی به بیشترین برداشت محصول از مترمربع تراکم بوته‌ها حائز اهمیت است. بعضی از کشاورزان و گلخانه داران بر این باورند که اگر تعداد بوته در واحد سطح بیشتر باشد محصول بیشتری می‌توانند برداشت کنند.

بر اساس تجارب به دست آمده در گلخانه‌های خاکی برای واریته های موجود تراکمی برابر با ۷/۱ تا ۳ بوته٬ بنا بر تجربه شخصی فصل کاشت و نوع واریته ازنظر کوچکی و بزرگی برگ در نظر می‌گیرند که در این مورد می‌توان از کشاورزان با تجربه و کارشناسان مربوطه کمک گرفت. ناگفته نماند که این کار دلایل فنی و مهمی دارد که از جمله می‌توان میزان نوردهی و جذب مواد مغذی خاک در فصول سرد را نام برد.

پس به خاطر اینکه بوته‌ها از نور کافی برخوردار بوده و رشد مناسبی داشته باشند باید به گونه‌ای کاشت شوند که به روی یکدیگر کمتر سایه بیندازند و به عبارتی دیگر موجب جلوگیری از تابش نور کافی به گیاه نشوند از طرفی در فصول سرد میزان غذا رسانی خاک به ریشه کمتر می‌شود و اگر تراکم هم در چنین وضعیتی زیاد باشد طبیعی است که به ریشه مواد کافی نخواهد رسید.

مطالب مرتبط :
نحوه کود دهی در زراعت گوجه فرنگی
کشف ۷۵ تن انواع کود شیمیایی قاچاق در استان قزوین
آموزش کاشت خیار گلخانه ای
نحوه کود دهی در زراعت گوجه فرنگی
بهترین کود هایی که در کوددهی زمستانه میتوانید استفاده کنید
کود حیوانی بهتر است یا کود شیمیایی؟
کشف ۷۵ تن انواع کود شیمیایی قاچاق در استان قزوین
آموزش کاشت خیار گلخانه ای
پروانه چوبخوار پسته

آبیاری اولیه خیار:

 برای آبیاری گلخانه بهتر است از سیستم تحت فشار به‌صورت قطره‌ای استفاده کنیم. در این روش که بهترین نوع آن استفاده از نوارهای آبیاری است که از هدر رفتن آب جلوگیری می‌کند. بر اساس برنامه‌ای منظم به آبیاری گیاه خواهیم پرداخت زیرا آبیاری به‌صورت سنتی ضمن بالا بردن مصرف آب و همچنین رطوبت گلخانه مواد غذایی در خاک را شسته و دسترسی ریشه را به این مواد کم کرده.

شایان ذکر است که آبیاری گیاه بر اساس سن گیاه بافت خاک و زمان مصرف متفاوت است. برای مثال می‌توان گفت که خاک در زمستان به آب کمتری نیازمند است تا در فصل تابستان ولی در هر صورت باید به‌طور یکنواخت و دوره‌های منظم آبیاری کرد و مسلماً در خاک‌های سبک مقدار آبیاری کمتر و فاصله زمانی بین آن نیز کمتر خواهد بود.

توصیه می‌شود در هنگام آبیاری زمین را برای مدت طولانی به حالت اشباع قرار ندهیم و حتماً رطوبت ۲۵ درصدی را در فاصله دو آبیاری رعایت نمایید به عبارت دیگر برای تناوب آبیاری٬ زمانی اقدام به آبیاری نمایید که رطوبت خاک به ۲۵٪ رسیده باشد ضمناً این را هم بدانید که گیاه خیار در زمانی که به گلدهی می‌رسد نیاز بیشتری به آب دارد.

برخی از کشاورزان معتقدند بعد از اینکه گیاه جوان ۴ برگ حقیقی خود را کامل کرد باید یک دوره تشنگی به گیاه داد. چون اعتقاد دارند ریشه گیاه در حالت تشنگی به‌طور طبیعی به دنبال یافتن آب به عمق خاک نفوذ می‌کند و این حرکت ریشه باعث افزایش حجم ریشه می‌شود. به هر حال گیاه پس از دوره تشنگی و آبیاری پس از آن رشد سریعی خواهد داشت.

در زمان رشد بوته باید نخ‌های گلخانه را آماده کرده و بر فراز بوته‌ها به سیم‌های مهار در فضای سقف گلخانه متصل نمود تا در هنگام رشد سریع بوته‌ها به‌طور منظم به دور نخ‌ها بسته شود برای بستن بوته‌ها به دور نخ‌ها روش‌های مختلفی وجود دارد می‌توان پائین نخ‌ها را به سیم مهار در پائین گیاه بست و یا اینکه نخ اضافه را به دور قرقره‌های سیمی پیچانده و بر روی سیم مهار قرار داد و یا اینکه به وسیله کلیپس های مخصوص که به اندازه قطر ساقه گیاه است و به انتهای نخ‌ها بسته می‌شود ارتباط ساقه و نخ را بدون گره زدن به گیاه برقرار نمود شایان ذکر است که نباید در مرحله نخ کشی بی توجهی نمود زیرا غفلت در این کار باعث شکستن ساقه گیاه می‌شود و سبب آسیب جدی به گیاه خواهد شد.

 آبیاری خیار:

 آبیاری گلخانه برای خاک‌های سبک می‌تواند به روش نشتی باشد یعنی با ایجاد جوی و پشته آبیاری صورت می‌گیرد. در صورت استفاده از سیستم‌های قطره‌ای که با لوله‌های مخصوص صورت می‌گیرد نیازمند یک محاسبه دقیق هستیم زیرا معمولاً وسط خط لوله از فشار آب کمتری برخوردار است و به این علت آبیاری به‌صورت یکنواخت انجام نمی‌شود.

آبیاری قطره‌ای باید به‌صورتی باشد که پیاز رطوبتی بین دو قطره‌چکان به یکدیگر متصل شود. همان‌طور که می‌دانید روزانه مقدار معینی آب زمین تبخیر می‌شود که باید در موقع مناسب تأمین گردد. در صورتی که نسبت به آب یک منطقه مشکوک باشیم با آزمایش آب تصمیم نهایی را اتخاذ می‌کنیم مقادیر مجاز EC در آب بر اساس میلی موس تأمین می‌شود EC کمتر از ۱ بسیار خوب EC بین ۱ تا ۲ مناسب و EC ۲ تا ۳ کمی زیاد EC ۳ تا ۴ زیاد و EC بالاتر از ۴ بسیار زیاد غیرقابل‌قبول هست.

تغذیه خیار گلخانه‌ای:

در ارتباط با تغذیه باید توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین نکات تولید و پرورش خوب و با عملکرد و تناژ بالای خیار، تغذیه مناسب بر پایه برنامه کودی علمی و دقیق است. متاسفانه شرکت ها و عامل های فروش کود و مواد شیمیایی از روی ندانم کاری و نداشتن آموزش درست و کافی و یا به منظور فروش کودها و مواد شیمایی خود اقدام به دادن برنامه های کودی غلط و گاها حتی زیان آور برای کشاورزان میکنند. 

 از این رو ما در سوسن گل بر ان شدیم تا یک فرمول غذایی یا برنامه کودی بر اساس نیاز دقیق خیار در زمان های مختلف تهیه کنیم و در دسترس شما عزیزان قرار دهیم. دقت داشته باشید که با توجه به فصل کشت خیار و بستر کاشت شما برنامه و توصیه کودی متفاوتی نوشته شده است پس در انتخاب برنامه کودی خود برای پرورش خیار دقت کافی را داشته باشید. شما این برنامه کودی را می توانید از همین سایت دانلود کنید.

هرس اولیه:

در بوته خیار تا زمانی که ارتفاع گیاه به ۳۰ سانتی‌متر نرسیده هیچ‌گونه هرسی را انجام نمی‌دهیم؛ اما پس از اینکه بوته به ارتفاع ۳۰ سانتی‌متری رسید شاخه‌های فرعی و میوه و گل‌های آن را به تدریج حذف می‌کنیم. با این کار به گیاه اجازه می‌دهیم که تمام انرژی تولیدی توسط گیاه صرف رشد ساقه و برگ‌های اولیه شود و بدین وسیله گیاه قوی و شاداب باشد از ارتفاع ۳۰ سانتی‌متر به بعد شاخه‌های فرعی را حذف کنیم ولی با توجه به فصل کاشت و نظر برخی کارشناسان و کشاورزان با سابقه برخی به شاخه‌های فرعی اجازه می‌دهند رشد نمایند و بر اساس واریته و فصل کاشت طول شاخه‌های فرعی را تنظیم می‌کنند.

قابل ذکر است که در فصل بهار جوانه انتهایی شاخه‌های فرعی را بعد از ظهور برگ پنجم حذف می‌کنند به یاد داشته باشید که هرس اولیه گیاه تأثیر مستقیم و بسیار خوبی در رشد و باردهی بوته خواهد داشت البته مشروط بر اینکه به‌طور صحیح و اصولی انجام گیرد.

برداشت محصول خیار:

 از مواردی که باید در انجام آن دقت بسیاری کرد تا آسیبی به گیاه وارد نشود نحوه چیدن خیار از بوته است که به دلایلی با اهمیت است شیوه اصولی و صحیح چیدن خیار از بوته این است که آن را به سمت بالا کشیده تا بدین وسیله از ساقه جدا شود این عمل باعث می‌شود که بقایا یا دنباله میوه بر روی ساقه باقی نماند زیرا باقی ماندن این قسمت بر روی ساقه باعث پوسیدگی ساقه می‌شود .

از طرفی دنباله میوه علاوه بر اینکه وزن میوه را سنگین‌تر می‌کند باعث جلوگیری از نرم شدن سریع میوه هم می‌شود امروزه در اکثر گلخانه‌ها دیده می‌شود که خیار را به وسیله قیچی از شاخه جدا می‌کنند این کار زمانی می‌تواند مشکل‌آفرین باشد که قیچی آلوده به بیماری‌های قارچی و ویروسی خاصی باشد.

در این حالت امکان انتقال بیماری از یک بوته به بوته دیگر زیاد است. بد نیست بدانید به تازگی دستگاهی اختراع شده است که به وسیله اشعه می‌تواند میوه را از ساقه جدا کند. ولی تا زمانی که دسترسی به این وسایل امکان‌پذیر باشد بهتر است حتاالمقدور میوه با دستکش چیده شود ضمناً از ابزارهایی استفاده کنید که اطمینان داشته باشید آلوده نیستند.

خیار گلخانه ای

 پائین‌کشی بوته‌های خیار:

زمانی که بوته‌ها به سقف مفید گلخانه می‌رسند باید پائین کشیده شوند. نکته‌ای که در این دوره حائز اهمیت است هرس برگ‌های فرسوده‌تر و پیرتر در طول دوره برداشت است. به‌طوری که هنگام پائین کشیدن بوته برگ‌های پائینی ضمن اینکه عمر خود را سپری کرده‌اند تعداد کمی نیز برای هرس کردن باقی مانده باشد. باید همواره به یاد داشته باشید که هرس برگ‌های فرسوده در هر نوبت نباید بیش از ۳ برگ در بوته باشد و حداقل ۱۸ تا ۲۵ برگ روی بوته باقی بماند.

هرس برگ‌های فرسوده باید در طول دوره و به تناوب انجام گیرد که در هنگام پائین‌کشی مشکلی پیش نیاید و ضمناً متوجه باشیم برگ‌هایی که هرس می‌کنیم نباید از تعداد برگ‌های تولید شده بیش‌تر باشد. به هر حال بعد از هرس برگ‌های مسن‌تر و رسیدن بوته به سقف، ۳ روش برای هرس بوته خیار مرسوم است.

اول اینکه با حذف برگ‌های پائینی و شل کردن نخ‌ها از قرقره که به سیم مهار متصل است ساقه را به‌صورت گرد در روی زمین قرار داده البته گاهی ساقه‌ها به جای اینکه روی زمین قرار گیرند بر روی شاسی‌های مخصوصی که بافاصله ۵۰ سانتی‌متر تعبیه شده‌اند قرار می‌گیرند. زمانی که بوته به انتها می‌رسد به دو شاخه فرعی اجازه می‌دهیم که رشد خود را ادامه دهند و دوباره به سمت پائین حرکت کنند.

این دو شاخه فرعی را مانند شاخه‌های اصلی در نظر می‌گیریم و پس از رشد این شاخه‌ها جوانه‌ای انتهایی شاخه اصلی را حذف می‌کنیم و سوم اگر در پایان فصل کشت با فرا رسیدن هوای گرم مصادف باشد می‌توان به جای پائین کشیدن بوته‌ها آن را بر روی سیم‌ها انداخته تا مانند سایبانی در گلخانه عمل کند در این حالت باید کاملاً مراقب بود که بوته‌ها در موقع خم شدن شکسته نشوند و بعدها دچار ضایعات و بیماری نگردند.
پ.ن: شما می توانید بهترین بذرها ونشاء های خیار گلخانه ای و درختی را در “همراه بازار کشاورزی ” بیابید و با تامین کننده های آنها آشنا شوید.
منبع:سوسن گل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما ( اینجا کلیک کنید )