پیش بینی یارانه نان و خرید تضمینی گندم سال 1399 ،رقمی معادل 157155 میلیارد ریال

62

بر اساس ارزیابی منابع اعتباری پیش بینی شده یارانه نان و خرید تضمینی گندم در مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۹ رقمی معادل ۱۵۷،۱۵۵ میلیارد ریال برای هزینه های خرید تضمینی گندم و هزینه های جانبی پیش بینی شده است.

از این رو درارزیابی منابع اعتباری پیش بینی شده یارانه نان و خرید تضمینی گندم در مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه سال 1399 در تبصره 14 بند 27 بخش هدفمندسازی یارانه ها در لایحه بودجه سال 1399 ، اعتباری معادل با 121000 میلیارد ریال بابت یارانه نان و خرید تضمینی گندم از محل منابع سازمان هدفمندسازی یارانه ها در نظر گرفته شده است.
این رقم در قانون بودجه سال 1398 معادل 81.450 میلیارد ریال بوده است؛ اما در سال 1399 با لحاظ هزینه های خرید تضمینی گندم و هزینه های جانبی رقمی معادل 157،155 میلیارد ریال مورد نیاز خواهد بود.

مطالب مرتبط:
کشف علت ارزان‌تر بودن گندم ۳۵۰۰ تومانی خارجی از گندم ۳۰۰۰ تومانی داخلی!
روسیه برترین صادرکننده گندم جهان می‌شود.
دستورالعمل خرید تضمینی گندم سال ۱۳۹۹ ابلاغ شد.

پ . ن : با تمام این اعداد و ارقام اما شاید از گفته های مسئولین نتوان به جمع بندی درستی از لایحه بودجه سال 99 و عزم دولت برای خرید به نرخ مورد نظر کشاورزان رسید اما ناگفته هم پیدا است که تحقق امر تسهیل خرید و فروشهای تضمینی و حتی توافقی بر پایه کسب و کارهای کشاورزی همچون اپلیکیشن همراه بازار کشاورزی ثمر بتواند راهگشای بسیاری از مشکلات پیش روی بازار کشاورزی دانست .

منبع :خط بازار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.